Sandomierz: Policjanci uratowali pijanego przed zamarznięciem

Sandomierscy policjanci uratowali życie 28 – letniemu mężczyźnie, który w niedzielny wieczór leżał pijany na drodze w Czyżowie Plebańskim. Patrol, który został wysłany na miejsce zgłoszenia po drodze spotkał matkę, która na własną rękę szukała swojego syna.

Około 400 metrów od drogi gminnej, na polnej drodze znaleźli leżącego mężczyznę w stanie upojenia alkoholowego. 28 – latek był wyziębiony. Był oddalony od domu około dwóch kilometrów. Policjanci przekazali go rodzinie.

*********

Policja apeluje: Jeśli zauważymy człowieka leżącego na chodniku czy śpiącego na ławce, nie pozostawajmy obojętni na los takiej osoby. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 997. O osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy można także informować ośrodki pomocy społecznej.

Pamiętajmy! Silny wiatr w połączeniu z temperaturą powietrza tylko nieco poniżej 0°C może być odczuwalny dla człowieka tak, jak temperatura poniżej -30°C. Takie warunki atmosferyczne mogą być przyczyną odmrożeń i wychłodzenia organizmu. Wychłodzenie jest stanem, gdy temperatura wewnętrzna ciała spada poniżej 35°C. Jego objawami są: zaburzenia świadomości do śpiączki włącznie, powolna mowa lub jej zaburzenia, poczucie wyczerpania, senność. Policjanci liczą na pomoc z Państwa strony – pamiętajmy, że jeden telefon może uratować człowieka przed zamarznięciem.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content