XXI Finał WOŚP w Sandomierzu – zebrano ponad 25 tys. zł (zdjęcia)

25.848,99 złotych – taką kwotę sandomierzanie przekazali na rzecz XXI-ego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbył się 13 stycznia br., w Hali Widowiskowo-Sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Sandomierzu. Celem tegorocznej zbiórki był zakup sprzętu medycznego dla dzieci, a także – po raz pierwszy – dla seniorów.

Przez całą niedzielę puszki kwestorskie trzydziestu sandomierskich wolontariuszek i wolontariuszy wypełniały się pieniędzmi. Zbiórce funduszy tradycyjnie już towarzyszył program artystyczny. Na scenie można było obejrzeć występy działających przy SCK formacji tanecznych „Paradox”, Cheerleaders „Flowers”, zespołu tanecznego „Skilz” oraz wysłuchać popisów wokalnych w wykonaniu młodych artystów z Sandomierskiego Studia Piosenki. W programie nie zabrakło również występu Sandomierskiej Orkiestry Dętej.
W przerwach między występami odbywały się licytacje gadżetów WOŚP oraz przedmiotów przekazanych przez darczyńców. Wśród licytowanych rzeczy znalazły się m.in: biżuteria z krzemieniem pasiastym, miecz wykonany przez sandomierskiego rzemieślnika, piłka futbolowa, przejażdżka zabytkowym autem oraz francuskie wino. Miłym akcentem tegorocznej imprezy była obecność Artura Pontka, aktora znanego z realizowanego w Sandomierzu serialu „Ojciec Mateusz”, który w towarzystwie dziennikarzy radiowych poprowadził zaplanowane licytacje.

Na zakończenie imprezy wystąpiła sandomierska formacja Sando All Stars oraz legenda polskiego bluesa, zespół Easy Rider. Zwieńczeniem tegorocznego finału było tradycyjne światełko do nieba, czyli krótki pokaz fajerwerków.

Organizatorami XXI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy byli: Urząd Miejski w Sandomierzu, Sandomierskie Centrum Kultury oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sandomierzu.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x