Tarnobrzeg: Społeczność Gimnazjum nr 2 zbiera pieniądze dla chorego kolegi

Samorząd Uczniowski i społeczność Gimnazjum nr 2 im. Jana Słomki rozpoczęła akcję charytatywną pod hasłem „Kolęda dla Przyjaciela”. Celem akcji jest zebranie funduszy na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla Piotra, ucznia DWÓJKI.

Członkowie Samorządu Uczniowskiego zwrócili się z apelem do uczniów wszystkich klas Gimnazjum nr 2 o wspólne wykonanie kolędy lub pastorałki, która następnie została nagrana w formie zapisu video na płytce DVD. W środę 9 stycznia odbył się koncert kolęd w wykonaniu uczniów, nauczycieli i pracowników Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu, który został utrwalony na płycie DVD.

Każdy, kto zechce pomóc Piotrowi może kupić za min. 5 zł płytę zawierającą 13 kolęd i pastorałek wykonanych przez społeczność Dwójki. Płyty będą rozpowszechniane w Parafii p.w. św. Barbary po każdej mszy świętej w niedzielę, w dniu 20 stycznia. Poza tym będzie można je zakupić w sekretariacie Gimnazjum nr 2 w Tarnobrzegu począwszy od dnia 21 stycznia.

tekst:Andrzej Niedziałek
foto:Alicja Bielat

Subskrybuj
Powiadom o
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Szeryf
9 lat temu

Dożyliśmy takich beznadziejnych czasów, że ludzie którzy potrzebują pomocy nie dostają jej od państwa. Krew mnie zalewa jak słyszę ile to wydajemy pieniędzy np. na wojsko, na rozwiązywanie cudzych konfliktów tysiące kilometrów od kraju, kraju w którym umierają lub cierpią ludzie pozostawieni samym sobie. Dobrze, że są ludzie którzy chcą pomagać – tylko nie „politycy” – oni jak „pomagają” czy kwestują robią to wyłącznie pod publiczkę w celu przekonania większej ilości wyborców do siebie.

Samorząd DWÓJKI
9 lat temu

Zapraszamy wszystkich do aktywnego przyłączenia sie do naszej akcji. Pomóżmy Piotrkowi, który zmaga się z ciężką chorobą. Wszyscy uczniowie Dwójki uczestniczyli w nagraniu kolęd i pastorałek. Powstała fajna płytka DVD, która wzbogaci repertuar kolęd w każdym domu. A więc każdy w łapkę minimum 5 złotych i w niedzielę, 20 stycznia, do Kościoła pw. Św. Barbary, gdzie będziemy na Was czekać z płytkami w godzinach między 10.00 a 13.30. Jak nie zdążycie to nie martwcie się, płytki będą na Was czekały w sekretariacie naszego gimnazjum (Gimnazjum nr 2, ul.Kopernika)od poniedziałku 21 stycznia.
Jeszcze raz zapraszamy do kolędowania dla naszego przyjaciela i kolegi, Piotrka.

M
9 lat temu

Bardzo fajna akcja! Myślę że 5zł to dla nas niewiele, a chłopakowi może bardzo pomóc!

mała
9 lat temu

Super pomysł. Dobrze, że są jeszcze ludzie, którzy chcą pomagać innym!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samorząd Uczniowski DWÓJKI
9 lat temu

Dziękujemy wszystkim, którzy kupili płytki – cegiełki i wsparli akcję pomocy dla niepełnosprawnego Piotra, ucznia Dwójki. Pamiętajcie, AKCJA TRWA. Od poniedziałku płytki będą do nabycia w sekretariacie Gimnazjum nr 2. Zapraszamy.

elzbieta jabłonska
9 lat temu

MŁODZI WSPANIALI LUDZIE,DRODZY PEDAGODZY ,JESTEŚCIE WIELCY.Dziękuję Wam za tak piękny pomysł.Dzięki Wam możemy pomóc PIOTRKOWI.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content