IV Edycja Charytatywnej Akcji Siarkowcy Dzieciakom dobiegła końca!

Dobiegła końca IV edycja akcji charytatywnej Siarkowcy Dzieciakom. Jak co roku członkowie Stowarzyszenia „Złota Siarka” zbierali pieniądze dla wychowanków tarnobrzeskiego Domu Dziecka. Podsumowanie akcji prezentujemy poniżej.

W tym roku akcję rozpoczęliśmy 30 listopada. Od tego właśnie momentu w zaprzyjaźnionych tarnobrzeskich lokalach rozstawione zostały puszki, do których można było wrzucać pieniądze. 30 grudnia na Hali MOSIR odbył się Osiedlowy Turniej Charytatywny w którym udział wzięło 12 drużyn, a wpisowe od każdej drużyny zasilało konto Siarkowcy Dzieciakom IV. Wielki Finał Akcji odbył się 5 stycznia na Hali ZSP 1, w którym to odbył się mecz pokazowy pomiędzy Kibicami a Działaczami klubu, oraz zostały przeprowadzone dwie licytacje. Koszulka Siarki Tarnobrzeg została wylicytowana za 70 zł, zaś koszulka Wisłoki Dębica za 100 zł.

Puszki w lokalach pozostały do 12 stycznia. Do tego też czasu trwała internetowa licytacja koszulki Jagiellonii Białystok z podpisami piłkarzy, która osiągnęła cenę 142,50 zł.

W końcu 18 stycznia poszliśmy z rzeczami, które udało nam się zakupić za uzbierane w tej edycji pieniądze, do Domu Dziecka w Tarnobrzegu.

Naszym celem był zakup komputera oraz wyposażenie salki sportowej. Niestety celu w 100% osiągnąć nam się nie udało. Planowaną kwotę (3,5 tyś zł) uzbieraliśmy, lecz ok 700 zł musieliśmy przeznaczyć na cele organizacyjne np. na wynajem hali.
Dlatego też postanowiliśmy pójść jak najbardziej w stronę sportu i aktywności fizycznej. Zakupiliśmy sprzęt do salki, min. bieżnię, rowerek, ławeczkę, steper oraz kilka innych mniejszych urządzeń, oraz kontrolery i gry do Play Station Move.

Po uśmiechach podopiecznych Domu Dziecka możemy śmiało stwierdzić że dokonaliśmy słusznego wyboru

Podsumowując:
Akcja trwała 50 dni, a udało nam się uzbierać 3534,26 zł.

Dziękujemy wszystkim osobom które wsparły IV edycję Siarkowcy Dzieciakom.
Przede wszystkim chcemy bardzo serdecznie podziękować Panu Januszowi Bilińskiemu, który przekazał znaczą sumę pieniędzy na konto akcji.
Dziękujemy również osobom które wrzuciły pieniądze do puszki, wzięły udział w turnieju czy wylicytowały koszulki.

Cieszymy się że po raz kolejny udało nam się przeprowadzić tą charytatywną akcję i sprawić radość podopiecznym Domu Dziecka.

Do zobaczenia za rok w V Jubileuszowej Edycji! Będzie się działo!

info: Złota Siarka

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkohoolik
8 lat temu

no to czekamy na komentarz Starego Fixa, ze lysi, ze malo kasy, ze faktury za hale ( wystawione po raz pierwszy w historii akcji ) za niskie 😉

xyz
8 lat temu

Kiedy NW24 przestanie promować kiboli!!!! Ostatni raz wchodzę na tą stronę!!!!

"S"
8 lat temu
Reply to  xyz

Żal dupę ściska? Tą akcję relacjonowały praktycznie wszystkie lokalne media od TV, poprzez Tygodnik Nadwiślański, Echo Dnia… Najlepiej bojkotuj wszystkich promujących kiboli, nikt nie będzie płakał. Zostają ci strony Gościa Niedzielnego i urzędu miasta, miłej wybiórczej lektury bez promowania „kiboli”. Amen.

sportowiec
8 lat temu

Człowieku gdzie tu widzisz promocję kiboli? Czy stowarzyszenie kibiców nie może zrobić nic charytatywnie w tym mieście? Wolał byś aby w tym czasie pobili kogoś lub zdemolowali coś. Trzeba się tylko cieszyć że w taki sposób poswięcają część ze swojego wolnego czasu a nie siedzą pod klatkami i piją wiadomo co aby później porozrabiać. W 50 dni grupka zapaleńców, całkowicie społecznie zrobiła wiele dla dzieciaków z domu dziecka i to już czwarty rok z rzędu. Powiedz dziwny człowieczku co w tym widzisz złego?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content