Tarnobrzeg: Byli żołnierze AK spotkali się w magistracie

W poniedziałek w tarnobrzeskim magistracie odbyło się spotkanie noworoczno-opłatkowe Tarnobrzeskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Spotkanie swoją obecnością zaszczyciło dwóch członków Związku – Rajmund Aschenbrenner oraz Władysław Szpyt. Uczestnicy na początku uczcili minutą ciszy pamięć byłych żołnierzy, którzy odeszli w ciągu minionego roku.

Jak mówił podczas spotkania historyk Tadeusz Zych obecny czas jest wyjątkowy, pełen symboliki. – Dziewiętnastego stycznia minęła kolejna rocznica rozwiązania Armii Krajowej, za parę dni zaś będziemy obchodzić rocznicę przekształcenia Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Chciałbym również podziękować Panu Prezydentowi Norbertowi Mastalerzowi, że już po raz drugi zainteresował się i zaproponował wspólne spotkanie w murach Urzędu Miasta. To ważne, by w dzisiejszych czasach, w których często brakuje autorytetów, nawiązywać do tych najpiękniejszych kart przeszłości. To ważne i niezmiernie cieszy, że władze lokalne zdają sobie z tego sprawę, a ten gest życzliwości jest tego najlepszym dowodem – mówił przedstawiciel związku dr Tadeusz Zych.

W czasie spotkania do struktur Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej jako członek nadzwyczajny dołączył prezes Radia Leliwa Bogusław Szwedo.

W spotkaniu uczestniczyli także Poseł na Sejm Mirosław Pluta, Starosta Tarnobrzeski – Krzysztof Pitra i jego zastępca – Jerzy Sudoł, przeor Klasztoru oo. Dominikanów – Krzysztof Parol.

info: UM Tarnobrzeg
foto: Dariusz Bajor

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x