Tarnobrzeg: Uroczyste otwarcie nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy

W miniony piątek władze Powiatu Tarnobrzeskiego dokonały otwarcia nowej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Jacek Męcina. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych.

– Cieszę się że mogę wziąć udział w tej uroczystości. Władze powiatu zadbały o zwiększenie standardu pracy urzędników, a przez to zwiększenie efektywności pracy placówki – mówił minister Męcina. – Województwo podkarpackie realizuje kilka pilotażowych projektów związanych z osobami młodymi, jak na przykład współpraca publicznych służb zatrudnienia z prywatnymi agencjami. Mamy nowe założenia, mamy nowe plany związane z unowocześnieniem Urzędów Pracy. Udało się zabezpieczyć poważną sumę pieniędzy, których nie powinno zabraknąć w Urzędach Pracy na aktywizację. Deklaruję również, że nie jest to nasze ostatnie spotkanie w perspektywie tego roku – dodał Jacek Męcina.

Do tej pory, urząd pracy zajmował część pomieszczeń wynajmowanych od Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Za zgodą radnych powiatowych, starostwo kupiło budynek, gdzie do niedawna mieściła się jedna z firm ubezpieczeniowych. – W dłuższej perspektywie ten zakup będzie oznaczał oszczędności. Będąc na swoim nie będziemy ponosić kosztów wynajmu. Oficjalne oddanie budynku do użytku zbiegło się z Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia. Jest to więc swego rodzaju prezent dla pracowników. Jednak dla władz Powiatu najważniejsze jest aby służył on mieszkańcom naszego regionu. Chcemy aby osoby bezrobotne z naszego regionu mogły korzystać z usług Powiatowego Urzędu Pracy w godnych warunkach. – mówi starosta tarnobrzeski Krzysztof Pitra. Koszt inwestycji wyniósł ponad 2 miliony złotych.

– Do tej pory niestety wynajmowaliśmy pomieszczenia w dwóch budynkach na ośmiu piętrach, więc często osoby bezrobotne i poszukujące pracy, a także pracodawcy musieli wędrować z piętra na piętro poszukując właściwych osób do załatwienia swoich spraw. Dziś jesteśmy w jednym miejscu, więc nikt nie musi już marnować czasu na bieganie i szukanie nas nie ma. Jest tylko załatwianie spraw – mówiła nie ukrywając radości Teresa Huńka, szefowa PUP-u.

Warto wspomnieć, że nowy budynek został w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Do budynku prowadzi specjalny podjazd dla wózków. Na parterze budynku wyznaczono pomieszczenie do obsługi tej grupy petentów. W planach jest budowa windy.

Nowa siedziba PUP-u znajduje się na ulicy 1 maja 3 (dawna siedziba PZU).

foto&info: Powiat Tarnobrzeski

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
siarkohoolik
7 lat temu

to chyba jubileuszowa tysieczna impreza na ktorej „bryluje” Norbert Mastalerz od czasu funkcji prezydenta 🙂

spoko
7 lat temu

podobno zaproszone zostały tysiące bezrobotnych, którzy dzięki PUP znaleźli pracę i ten wdzięczny tłum niósł notabli na rękach z TDK aż do nowej siedziby. Prawda to?

siarkohoolik
7 lat temu
Reply to  spoko

10/10 😀

longeared
7 lat temu
Reply to  spoko

hahahahah genialne

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x