Już dzisiaj koncert RunWay i BAKSHISH w Tarnobrzegu

W sobotę 2 lutego odbędzie się koncert promujący czwarty studyjny album zespołu Bakshish pt.”4-I-VER”. Miejsce koncertu to tarnobrzeski Pub „Końca Nie Widać”. Bilety w przedsprzedaży w cenie 20 zł dostępne będą od poniedziałku 14 stycznia, w dniu koncertu – 25zł. Organizatorem koncertu jest Klaudiusz „Sardyn” Wolski.

Koncert rozpocznie się około 20.30, występem zespołu RunWay.

Punkty przedsprzedaży:

Tarnobrzeg
Pub „Końca Nie Widać”, ul.Sandomierska 1,
Kebab „Poczekalnia”, ul.Sandomierska 1,
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2,
Sklep z Alkoholami „100% Alkohol”, ul.Sienkiewicza 12

Nowa Dęba
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Jasna 6

BAKSHISH to jeden z fundamentalnych zespołów związanych z historią muzyki korzeni w naszym kraju. 11 sierpnia w Ostródzie celebrowali swoją długą 30-letnią podróż.
Bakshish to jeden z pierwszych i najważniejszych polskich zespołów reggae. Powstali w Kluczborku w 1982 roku a ich znaczenie dla polskiej sceny reggae jest niepodważalne. Poprzez punk rock, ska i rock-steady szybko dotarli do reggae. W 1983 roku grupa znalazła się w pierwszej dziesiątce konkursu festiwalu w Jarocinie. Rok później wystąpili na tym pamiętnym festiwalu w charakterze gwiazdy. Po 10 latach istnienia w 1992 roku w studio Złota Skała zrealizowali swój pierwszy album „One Love”, który sprzedał się w kilkudziesięciu tysiącach egzemplarzy. W 1994 roku przy wsparciu producenta Felixa Woltera nagrali album „Eye”. Choroba wokalisty Jarexa ograniczyła poważnie aktywność grupy . W 1996 roku w domowym zaciszu Jarex stworzył pierwszy w Polsce projekt techno-dubowy Tabu Duby, który doczekał się już trzech wydawnictw. Ostatnią jak do tej pory płytą wydaną przez Bakshish jest album „B-3” (2000). W 2007 roku podczas Ostróda Reggae Festiwal Bakshish w towarzystwie wielu gości zagrał pamiętny koncert z okazji 25-lecia istnienia. Przez lata przez Bakshish (kiedyś Bakszysz) przewinęły się dziesiątki muzyków, z których wielu obecnie stanowi absolutny top polskiej sceny muzycznej. W 2010 powrócili do koncertowania, udowadniając świetną formę na wielu festiwalach oraz podczas koncertów klubowych w całej Polsce i w Wielkiej Brytanii. „Przez te 12 lat byliśmy świadkami wielu zdarzeń, przemian na świecie, co również miało odzwierciedlenie, przełożenie na zespół” – mówi Jarek „Jarex” Kowalczyk. Trzon zespołu stanowią Jarek „Jarex” Kowalczyk, Mariusz „Mario Tolo” Litner oraz Monika Biczysko. Bakshish w zmienionym składzie rozpoczął regularne próby i koncerty. Szybko rozpoczęła się praca nad nowymi utworami i nową płytą…

„4-I-VER”, to czwarty oficjalny i autorski album zespołu, tak bardzo wyczekiwany przez fanów i środowisko muzyczne. To nowa płyta na nowe czasy. Znajdują się tam kompozycje utrzymane w klimacie dub-reggae-soul-jazz. Zespól posuwa się do odważnych eksperymentów muzycznych. Nagrany w studio „M” PR Radia Opole album został ukończony Pro Silesia Studio Radka Wociala, który wraz z Jarexem i Krzysztofem Niedźwieckim stał się współproducentem albumu. Do finalnego mixu i masteringu zaangażowano ekipę Radioaktywni. Premiera krążka – 17 listopada 2012.

Wydawca: Fonografika.pl

Linki:
http://www.bakshish.pl
http://www.facebook.com/bakshish2010
http://www.youtube.com/user/BakshishChannel

Foto oraz video relację z koncertu zespołu BAKSHISH w Tarnobrzegu w ramach 5. edycji Reggae Andrzejek znajdziesz tutaj

video: BakshishChannel

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tbg
8 lat temu

BAKSHISH wraca do Tbg to nieśmiało zapytam kiedy wróci Lao Che??? Tak jakby też wydali nie dawno płytę 🙂

regał
8 lat temu

Bardzo fajnie, że jedna z najbardziej zasłużonych kapel polskiego reggae zagości z nowym, długo wyczekiwanym materiałem w naszym mieście 🙂

leszek
8 lat temu

fajne rytmy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content