Przegrana siatkarek Anser Siarki z liderem z Rzeszowa

Prowadzona przez trenera Pawła Dudę drużyna Anser Siarki Tarnobrzeg przegrała w Rzeszowie z miejscowym KS Developres 1:3 w meczu 18. kolejki rozgrywek II ligi kobiet. Spotkanie rozegrane zostało w minioną sobotę.

W konfrontacji z najlepszą drużyną rozgrywek siatkarki Siarki kolejny raz zagrały nierówno, lepszą grę przeplatając ze słabszymi fragmentami, co przełożyło się na końcowy wynik spotkania. Początek pierwszego seta był wyrównany do stanu 6:6. Od tego momentu prym na parkiecie wiodły już gospodynie, wychodząc na wysokie prowadzenie 19:12. Tak dużej straty siatkarki Siarki nie zdołały już odrobić, przegrywając pierwszego seta do 15.
W drugim secie zawodniczki Anseru przegrywając już 16:22, głównie dzięki bardzo dobrej grze w obronie odrobiły stratę i wyszły na jednopunktowe prowadzenie 25:24. Niestety, zagrywkę popsuła Martyna Grzesiak. Kolejne ataki znowu wymieniały po jednej stronie siatki Magdalena Olszówka, po przeciwnej Karina Róg. Błąd w ataku Justyny Bator dał Developresowi zwycięstwo w tym secie (28:26).
Trzeciego seta lepiej rozpoczęły podopieczne Pawła Dudy wychodząc na prowadzenie 10:6. Przewagę siatkarki Siarki utrzymały do końca seta, wygrywając tę partię 25:23.
Tylko początek ostatniego seta był wyrównany, przy stanie 6:6, zablokowana została Martyna Grzesiak, dwa razy w aut zaatakowała Barbara Wąż i tarnobrzeski zespół przegrywał już 6:10. Błędy w ataku popełniały również zawodniczki z Rzeszowa, było ich jednak dużo mniej, dzięki czemu to miejscowe cieszyły się z wygrania ostatniej partii 25:18 i całego spotkania 3:1.

Mecz 19 kolejki siatkarki Siarki rozegrają we własnej hali, w czwartek 7. lutego a podejmować będą piątą drużynę rozgrywek MKS V LO Łańcut.

KS Developres Rzeszów – KS Siarka Tarnobrzeg 3:1 (25:15 28:26 23:25 25:18)

źródło: Developres Rzeszów