Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg za burtą Pucharu Intermarche (fotoreportaż oraz video HD)

Zespół Jezioro Tarnobrzeg przegrał w ćwierćfinale Intermarche Basket Cup z PGE Turów Zgorzelec 79:88 (28:22, 21:23, 16:24, 14:19) i odpadł z dalszej rywalizacji. Mecz rozegrany został w minioną środę w tarnobrzeskiej hali MOSiR.

Początek spotkania należał do Jakuba Dłoniaka. Strzelec Jeziora był skuteczny i dzięki niemu jego drużyna mogła prowadzić 19:10 po sześciu minutach spotkania (Dłoniak miał już na koncie 11 punktów!). Bardzo ofensywna pierwsza kwarta zakończyła się szczęśliwie dla podopiecznych trenera Szczubiała, ale już w drugiej zgorzelczanie próbowali szybko zbliżyć się do rywali. Po trafieniu Damiana Kuliga przegrywali tylko dwoma punktami (32:30).

Późniejsza seria czterech rzutów wolnych debiutującego w barwach PGE Turowa Russella Robinsona pozwoliła im nawet na doprowadzenie do remisu. Gospodarze nie dawali jednak za wygraną i ciągle utrzymywali przynajmniej kilkupunktową przewagę. Sytuacja nie zmieniła się aż do końcówki trzeciej kwarty, kiedy trójkę trafił Michał Chyliński.

Na początku kolejnej części meczu takim samym rzutem popisał się Robinson i zgorzelczanie prowadzili już 72:65. Raz zdobytej przewagi goście nie oddali już do końca meczu. Gracze trenera Miodraga Rajkovicia wygrali to spotkanie przede wszystkim dzięki ich dobrej skuteczności z dystansu – trafili aż 14 trójek (po trzy trójki Aarona Cela, Michała Chylińskiego i Ivana Opacaka). PGE Turów bardzo dobrze spisywał się na linii rzutów wolnych, pudłując tylko dwukrotnie.

Świetnie w zespole PGE Turowa zadebiutował Russell Robinson, który zdobył 14 punktów, pięć asyst i sześć zbiórek. W ekipie Jeziora wyróżniał się oczywiście Jakub Dłoniak, rzucając aż 26 punktów.

W półfinale turnieju finałowego Pucharu Polski, który odbędzie się w Koszalinie, koszykarze PGE Turowa Zgorzelec zmierzą się z Treflem Sopot. Podopieczni trenera Mariusza Niedbalskiego wywalczyli awans pokonując na wyjeździe Anwil Włocławek 79:72. W drugim półfinale gospodarz turnieju AZS Koszalin, zagra z Asseco Prokomem Gdynia, który pokonał Stelmet Zielona Góra 83:74.

Jezioro Tarnobrzeg – PGE Turów Zgorzelec 79:88 (28:22, 21:23, 16:24, 14:19)

Jezioro: Dłoniak 26 (1×3), Przybyszewski 13 (3×3), Alexander 10, Doaks 10, Wall 9, Krajniewski 4, Tiller 4, Long 3 (1×3), Pyszniak 0, Patoka 0.

PGE Turów: Robinson 14 (2×3), Cel 13 (3×3), Micić 12 (2×3), Chyliński 11 (3×3), Opacak 11 (3×3), Kulig 10, Jackson 7, Zigeranović 7, Stelmach 3