Sandomierz: W sobotę odbędzie się gra miejska „Powstanie styczniowe w Sandomierzu”

Sandomierski Oddział Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu, Caritas Diecezji Sandomierskiej, Sandomierskie Stowarzyszenie Kulturalne, Parafia pw. św. Józefa w Sandomierzu zapraszają w sobotę 9 lutego br., uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w grze miejskiej „Powstanie styczniowe w Sandomierzu” upamiętniającej 150. rocznicę wybuchu powstania styczniowego.

Celem gry jest upamiętnienie 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego, przybliżenie uczestnikom gry wydarzeń, postacie, pamiątek związanych z przebiegiem powstania, pogłębienie więzi z małą ojczyzną przez poznawanie historii, kształtowanie umiejętności pracy w zespole.

Trasa obejmuje miejsca związane z działaniami powstańczymi, postaciami historycznymi – powstańcami, bądź zabytkami kultury materialnej powstania styczniowego. Zadania uczestników: „Planszą” gry jest miasto. Na każdym punkcie trasy, do którego mają dotrzeć uczestnicy otrzymują hasło oraz wskazówki (mapę oraz informacje lub fotografię) o kolejnym celu – punkcie. W każdym punkcie grupy – „partie” otrzymają od Agentów informacje o wydarzeniach, postaciach, pamiątkach związanych z powstaniem styczniowym w Sandomierzu. Uczestnicy na każdym etapie będą otrzymywać punkty za dotarcie do celu w określonym czasie oraz za wiedzę zdobytą w czasie gry. Uczestnicy powinni zapamiętać, jak najwięcej informacji i wykorzystać je w krótkim quizie kończącym grę.

info: UM Sandomierz
foto: Proporzec powstańców z 1863 r ze zbiorów Muzeum Diecezjalnego w Sandomierzu

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content