Tarnobrzeskie Gimnazjum nr 2 otworzyło progi dla szóstoklasistów (fotoreportaż)

 Dzień Otwarty tarnobrzeskiego gimnazjum nr 2 odbył się w ubiegłym tygodniu. W progach szkoły powitano uczniów szóstych klas ze szkół podstawowych.

Program Dnia Otwartego był niezwykle bogaty i skierowany na zainteresowanie młodzieży tym gimnazjum, jako szkołą o szerokim programie kształcenia. Na początek uczniowie „Dwójki” zaprezentowali gościom profesjonalny trening klas sportowych. Piłkarze i koszykarze, pod bacznym okiem trenerów Klubu Sportowego „Siarka”, pokazali swoje niemałe umiejętności techniczne i taktyczne. Tego typu treningi przeprowadzane są na co dzień w klasach sportowych. Popisy sportowców gorąco dopingowała grupa cheerleaders z pomponami. Dużych wrażeń artystycznych dostarczyły również dziewczęta z klasy tanecznej.

Szóstoklasiści obejrzeli też prezentację multimedialną, podczas której została przedstawiona historia i tradycje szkoły oraz osiągnięcia gimnazjalistów.
Gry, karty, układanki, to propozycja przygotowana z myślą o wielbicielach matematyki. Szóstoklasiści wzięli udział w zajęciach warsztatowych, podczas których zmagali się z różnymi zadaniami wymagającymi spostrzegawczości, logicznego myślenia i umiejętności pracy w grupie. Żeby nie było zbyt łatwo, musieli się także wykazać usystematyzowaną wiedzą matematyczną

Dużym zainteresowaniem cieszyły się pokazy modeli robotów. Młodzi fizycy zaprezentowali także działanie elektromagnesu, pompy próżniowej. Chętni uczniowie elektryzowali balony, sprawdzali istnienie siły odśrodkowej. Następnie szóstoklasiści wzięli udział w quizie wiedzy o kulturze obszaru anglojęzycznego. Na uczestników konkursu czekały wpisy do Indeksu Przyszłego Gimnazjalisty.

Bardzo ciekawym punktem programu były zajęcia w pracowni biologicznej i geograficznej Przyszli uczniowie gimnazjum mieli nie lada atrakcję oglądając pokazy czy biorąc udział w tematycznych konkursach.
Goście brali również udział w pokazach chemicznych przygotowanych przez uczniów gimnazjum. Żywe reakcje, zdziwienie czy zaskoczenie uczestników wywoływały prezentowane doświadczenia pokazujące chemię jako niezwykłą dziedzinę nauki

Po pokazach przyszedł czas na zwiedzanie szkoły. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego oprowadzali młodszych kolegów po szkole. Uczniowie klas szóstych odwiedzili pracownię informatyczną, matematyczną, biologiczną i historyczną. Szóstoklasiści obejrzeli także bibliotekę i czytelnię, w której mieści się Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej. Tam też czekał na nich niezwykły konkurs związany z twórczością Juliana Tuwima.

Zgodnie z tradycją Tłustego Czwartku, goście zostali poczęstowani pysznymi pączkami smażonymi na bieżąco w gimnazjalnej kuchni.

Wszystkich uczniów klas szóstych szkół podstawowych zapraszamy w nasze progi szkolne już we wrześniu! Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii na stronie szkoły.

Autor tekstu: Barbara Kupiec,
Foto: Andrzej Niedziałek, Beata Grabowska

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content