Sroga lekcja od mistrza, koszykarze Jeziora przegrywają z Asseco różnicą 35 punktów

Drużyna Jeziora Tarnobrzeg przegrała w Gdyni z Asseco Prokom 54:89 (18:25, 9:19, 11:25, 16:20) w meczu 20 kolejki Tauron Basket Ligi. Dzięki zwycięstwu nad ekipą Dariusza Szczubiała, drużyna Asseco awansowała na pierwsze miejsce w rozgrywkach.

Gospodarze już w pierwszej kwarcie pokazali, że ekipę Jeziora czeka bardzo trudne zadanie. Po pięciu minutach spotkania Asseco Prokom prowadził 16:6, a 10 punktów na swoim koncie miał już Robert Witka (później nie zdobył już więcej). Na świetną postawę zespołu z Gdyni starał się odpowiadać Dawid Przybyszewski, ale jego dobra gra nie wystarczała.
Z jeszcze lepszej strony gracze trenera Andrzeja Adamka zaprezentowali się w drugiej kwarcie, w której stracili zaledwie dziewięć punktów. Trafienie z dystansu Piotra Pamuły dawało Asseco Prokomowi prowadzenie 44:27 na koniec pierwszej połowy. Sporym osiągnięciem defensywy gospodarzy było to, że Jakub Dłoniak w pierwszych dwóch kwartach zdobył zaledwie cztery punkty.
Sytuacja w kolejnych częściach meczu już się nie zmieniła. W trzeciej kwarcie dzięki punktom Tomasza Śniega gdynianie wygrywali nawet 69:36 i zwycięzca spotkania był już właściwie znany.
Ostatnia część meczu była już bardziej wyrównana, ale Asseco Prokomowi udało się powiększyć prowadzenie do 35 punktów. Gospodarze mieli sporą przewagę w zbiórkach, szczególnie w ataku. Dodatkowo gdynianie trafili aż 10 trójek (Jezioro tylko dwie) i w większym stopniu mogli liczyć na punkty zawodników wchodzących z ławki rezerwowych. Czterej Amerykanie z Tarnobrzega zdobyli zaledwie 20 punktów.

Mecz 21. kolejki Jezioro rozegra ponownie w Gdyni, tym razem przeciwko Startowi. Spotkanie odbędzie się w piątek 1. marca, początek godz. 18.

Najwięcej punktów dla Asseco Prokomu zdobył Mateusz Ponitka – 13. 10 punktów i 11 zbiórek dołożył Adam Hrycaniuk. Jakub Dłoniak rzucił 12 punktów dla Jeziora.

Asseco Prokom Gdynia – Jezioro Tarnobrzeg 89:54 (25:18, 19:9, 25:11, 20:16)

Asseco: Ponitka 13, Zamojski 11 (3×3), Witka 10 (2×3), Mahalbasic 10, Hrycaniuk 10, Pamuła 9 (3×3), Śnieg 9, Roszyk 7 (1×3), Szczotka 6, Koszarek 4 (1×3).

Jezioro: Dłoniak 12, Przybyszewski 11, Krajniewski 7 (1×3), Alexander 7, Doaks 6, Tiller 4, Long 3 (1×3), Wall 2, Pyszniak 2, Patoka 0