Tarnobrzeg: Ruszyły prace w Zamku Dzikowskim w ramach projektu „Tarnobrzeska Dolina Wisły”

Firma Handlowo – Produkcyjno – Usługowa „JANOSIK” Import – Eksport Marian Ślazyk z Męcina rozpoczęła już prace remontowe w Zamku Dzikowskim w ramach realizacji projektu „Utworzenie Regionalnego Centrum Promocji obszaru Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły w Tarnobrzegu”.

– Dokończenie adaptacji Zamku Dzikowskiego, to duże wyzwanie przed samorządem. Niestety ciągle brakuje milionów złotych na dokończenie tej inwestycji. Dlatego realizacja projektu Natura 2000 – Tarnobrzeska Dolina Wisły jest szansą na wyremontowanie kolejnych pomieszczeń i uatrakcyjnienie samego zamku – mówi Norbert Mastalerz, Prezydent Tarnobrzega.

Zakres projektu przewiduje przeprowadzenie prac budowlanych na parterze budynku zamku w celu stworzenia Regionalnego Centrum obszaru Natura 2000 Tarnobrzeska Dolina Wisły oraz wykonanie infrastruktury w terenie służącej promocji obszaru Natura 2000.

W budynku zamku zostaną przygotowane: sale wystawiennicze oraz sala konferencyjno-mulitimedialna. Przygotowana będzie także biblioteka wraz z czytelnią, która wykorzystywana będzie na organizowanie wystaw poświęconych Tarnobrzeskiej Dolinie Wisły, gromadzenie publikacji promocyjnych i informacyjnych, prezentowanie filmów czy organizowanie spotkań, konferencji i odczytów. W ramach projektu zostanie również zakupione wyposażenie meblowe do tych pomieszczeń oraz sprzęt komputerowy i multimedialny.

Kolejnym elementem projektu będzie wykonanie prac w terenie i przygotowanie pozostałej infrastruktury służącej promocji obszaru Natura 2000. W ramach projektu powstanie główny punkt widokowy wraz ze stanowiskiem obserwacyjnym (wyposażonym w lornetki, altanę, tablice informacyjno-promocyjne, zadaszenie), na skarpie wiślanej, z której roztacza się widok na obszar Tarnobrzeskiej Doliny Wisły.
Pozostałe trzy punkty informacyjno-promocyjne składające się z tablic, siedziska i stojaków na rowery powstaną w trzech miejscach wzdłuż wału i jednocześnie w bezpośredniej bliskości obszaru Natura 2000 tj. międzywala rzeki Wisły.

Zadanie zostanie zakończone do 30 września 2013 r.

Wartość zadnia: 987 713,82 zł
Wartość wydatków kwalifikowanych: 956 505,69 zł
Wartość dofinansowania: 813 029,83 zł (85%)

Projekt jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, oś priorytetowa 4 Ochrona środowiska i zapobieganie zagrożeniom, działanie 4.3 Zachowanie oraz ochrona różnorodności biologicznej i krajobrazowej.

Fot. Dariusz Bajor
info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content