Przegrana piłkarzy Siarki z Resovią

Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali w Rzeszowie z tamtejszą Resovią 1:3 (1:1) w jedenastym meczu kontrolnym. Jedyną bramkę dla Siarki strzelił w 17 minucie meczu, po stałym fragmencie gry Jan Kowalski. To pierwsza porażka podopiecznych trenera Artura Kupca w tegorocznych sparingach.

Początek meczu należał do Siarkowców, w 17 min. w okolicach linii pola karnego zawodnika Siarki faulował jeden z piłkarzy Resovii. Wykonawcą rzutu wolnego dla Siarkowców okazał się Jan Kowalski, który jeszcze niedawno był przymierzany do gry w Resovii. Wychowanek Wiernej Małogoszcz idealnie uderzył piłkę w okienko bramki i Bartosz Goszka niewiele miał do powiedzenia. Cztery minuty później Resoviacy wyrównali po strzale Dawida Kwieka.

Po przerwie przewagę na boisku osiągnęli gospodarze. W 62 minucie meczu Dariusz Brągiel kopnął piłkę z około 20 metrów, która wylądowała z impetem w okienku bramki Siarkowców i Resoviacy wyszli na prowadzenie. Wynik meczu na 3:1 dla Resovii ustalił w 90 minucie meczu Sebastian Hajduk, który precyzyjnym strzałem pokonał Łukasza Ćwiczaka.

Resovia Rzeszów – Siarka Tarnobrzeg 3:1 (1:1)

bramki: Kwiek (21), Brągiel (62), Hajduk (90) – Kowalski (17)

Resovia: Goszka, Kozubek, Domoń, Makowski, Słaby, Ogrodnik, Czapa, Frankiewicz, Kwiek, Tunkiewicz, Ciećko oraz Baran, Jaroch, Zaniewski, Brągiel, Hajduk, Buczek
Siarka: Ćwiczak, Zawłocki, Fall, zawodnik testowany, Grunt, Kowalski, Stępień, Kuranty, Piątkowski, Cichos, Truszkowski oraz K. Beszczyński, D. Beszczyński, Sulkowski, Tyburski, Michalski, Janiec, Gębalski, Wolan, Madeja, Hynowski

źródło: resoviacy.pl