Baranów Sandomierski: Pięciu młodych mężczyzn płaciło fałszywymi pieniędzmi

Tarnobrzescy policjanci zatrzymali pięciu młodych mężczyzn. Wprowadzali oni do obiegu fałszywe pięćdziesięciozłotowe banknoty. Płacili nimi za produkty w sklepach spożywczych na terenie gminy Baranów Sandomierski.

Wczoraj, przed południem w miejscowości Skopanie w gminie Baranów Sandomierski, kilku młodych mężczyzn pojawiło się w sklepie spożywczym, gdzie zrobili drobne zakupy. Za towar zapłacili fałszywym banknotem o nominale 50 złotych. Młoda ekspedientka nie zorientowała się i przyjęła pieniądze. Skuszeni łatwym zyskiem oszuści odwiedzili kolejny sklep. Jednak tym razem banknot wzbudził podejrzenia ekspedientki. Gdy wspomniała o swoich wątpliwościach, co do jego autentyczności, mężczyźni pospiesznie wyszli ze sklepu, wsiedli do samochodu i odjechali.

Kilkanaście minut później policjanci z wydziału kryminalnego zauważyli odpowiadających podanym rysopisom mężczyzn i po krótkim pościgu zatrzymali ich. Okazali się nimi mieszkańcy gminy Baranów Sandomierski. Trzech 21-latków i ich dwóch wspólników w wieku 20 i 31 lat trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci zabezpieczyli trzy fałszywe banknoty o nominale 50 złotych. Trwają dalsze czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Mężczyźni jeszcze dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą prokuratorskie zarzuty.

źródło: Policja

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x