Tarnobrzeg: Wybrano Ósemkę Wspaniałych

Ośmiu Wspaniałych spośród siedemnastu kandydatur wybrała dziś tarnobrzeska Kapituła Konkursu. Są młodzi, nieobojętni na ludzką krzywdę, zawsze gotowi nieść pomoc. Na majowej, uroczystej sesji Rady Miasta, laureaci konkursu odbiorą z rąk Prezydenta Miasta tytuł „8 Wspaniałych”.

W gronie „8 Wspaniałych” znaleźli się: Piotr Wolski, Estera Sagan, Adam Skalski, Maria Tarnawska, Klaudia Chciuk, Katarzyna Lasek, Patrycja Kubicka i Julia Wójcik. Jako kandydatkę do „8 Wspaniałych Polski” kapituła konkursu wybrała Esterę Sagan, która w kwietniu weźmie udział w ogólnopolskich eliminacjach.

Estera Sagan jest uczennicą III klasy Gimnazjum nr 3 im. Por. Sarny w Tarnobrzegu. Oprócz pełnienia funkcji przewodniczącej klasy i pomocy w nauce pozostałym uczniom, jest bardzo mocno zaangażowana w wolontariat i pomoc potrzebującym. Pomaga m. in. w rehabilitacji niepełnosprawnego Michałka, wspólnie z koleżankami z oazy rozprowadza własnoręcznie wykonaną biżuterię, ze sprzedaży której dochód przekazywany jest na misję do Ekwadoru. Często odwiedza także chore dzieci w szpitalu, którym czyta bajki.

Tarnobrzeska „Ósemka Wspaniałych” będzie reprezentować nasze miasto na XIX Finale Ogólnopolskiego Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych”, który odbędzie się w Rzeszowie.

Konkurs „8 Wspaniałych” promuje młodzież, która nie akceptuje brutalności, przemocy i uzależnień, lecz odpowiedzialnie i mądrze kształtuje własne życie oraz bezinteresownie angażuje się w życie społeczne. Pomysł Konkursu powstał na warszawskim Żoliborzu w 1992 roku. Jego pomysłodawczynią i opiekunką jest Joanna Fabisiak. Obecnie w Konkursie uczestniczy 30 miast. Konkurs przeznaczony jest dla młodzieży w wieku od 14 do 20 lat.

foto: Dariusz Bajor

info: UM Tarnobrzeg

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
iwatbg
10 lat temu

Gratulacje!!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content