10.03 (niedziela) Spektakl „Scenariusz dla trzech aktorów” w Sandomierzu

Spektakl teatralny pt. „Scenariusz dla trzech aktorów”, odbędzie się w niedzielę 10 marca 2013 r., o godzinie 19 w Klubie Lapidarium w Sandomierzu. Wstęp 10 zł

Spektakl „Scenariusz dla trzech aktorów” wg tekstu Bogusława Schaeffera pod tym samym tytułem to, określając w największym skrócie, kabaret teatralny. Tekst, napisany pod koniec lat sześćdziesiątych, skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym, sytuacyjnym, że aż momentami trudno uwierzyć, że ma już tyle lat. Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera pełna jest przezabawnych gagów, zarówno tych napisanych przez Schaeffera, jak i improwizowanych na żywo przez wykonawców.

„Scenariusz dla trzech aktorów” Schaeffera powstał z myślą o konkretnych wykonawcach, a temat i sposób realizacji narzucali sami bohaterowie. Obserwując przez lata wspólnej pracy braci Mikołaja i Andrzeja Grabowskich oraz Jana Peszka, Bogusław Schaeffer napisał sztukę o nich – dla nich. Prywatne konflikty, spory i dyskusje artystyczne, intymne pragnienia, pozy i „miny” teatralne, kłótnie o zawodowe pryncypia # to wszystko stało się nagle groteskową wizją ograniczeń twórczości scenicznej, sądem nad kulturą współczesną.

Adaptacja i reżyseria: Paweł Paszta
Obsada:
Marcin Chochlew
Cezary Jankowski
Sebastian Świerszcz

Bilety do nabycia codziennie w Centrum Informacji Turystycznej, Rynek 20, tel. 15 644-61-05 (poniedziałek – piątek 8.00-16.00, sobota – niedziela 9.00-17.00) lub bezpośrednio przed spektaklem.

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content