Szczypiorniści Wisły wygrywają z Juvenią

W zaległym spotkaniu 13 kolejki drugoligowych rozgrywek piłkarze ręczni Wisły Sandomierz wygrali w Rzeszowie z tamtejszą Juvenią 35:30 (18:12). To dwunaste zwycięstwo podopiecznych trenera Adama Węgrzynowskiego odniesione w sezonie 2012/13.

Pojedynek z przedostatnią drużyną w tabeli szczypiorniści Wisły rozpoczęli spokojnie, do dziesiątej minuty meczu wynik był remisowy, dopiero w drugiej części pierwszej połowy, Wiślacy zaliczyli serię siedmiu bramek tracąc zaledwie jedną, co pozwoliło im na osiągnięcie bezpiecznej przewagi przed drugą odsłoną meczu (18:12). Po przerwie przewaga sandomierzan wzrosła do dziesięciu bramek i utrzymywała się do pięćdziesiątej piątej minuty, kiedy to trener Węgrzynowski wprowadził na parkiet zawodników rezerwowych. Od tego momentu gra Wisły nieco straciła swój rytm, w końcowych minutach gospodarze zaliczyli pięć trafień, Wiślacy zaś zaledwie jedno. Mimo słabszej końcówki to szczypiorniści Wisły zwyciężyli ostatecznie 35:30.
– Był to dobry mecz w naszym wykonaniu, gdzie bardzo dobrze zagraliśmy w formacji obronnej, która wypracowywała kontrataki kończące zdobyciem kolejnych bramek. Do gry po kontuzji powrócił Grzegorz Pawelczyk, który zagrał dobre zawody i potwierdził że jest mocnym punktem naszego zespołu – komentował po meczu trener Węgrzynowski.

W kolejnym spotkaniu zajmujący drugą pozycję w tabeli Wiślacy zmierzą się na własnym parkiecie z czwartą drużyną rozgrywek SPR Grunwald Ruda Śląska. Mecz rozegrany zostanie w sobotę 16 marca, początek godz.18.

UKS Juvenia Rzeszów – SPR Wisła Sandomierz 30:35 (12:18)

Wisła: Skowron, Wójcik, Dybis – Kutek 7, Sadecki 6, Białkowski 6, Ogrodnik 4, Gach 4, Pawelczyk 2, Westler 2, Zieliński 2, Kucharczak 1, Guz 1, Teterycz

źródło: SPR Wisła Sandomierz