Oddział położniczo-ginekologiczny w tarnobrzeskim szpitalu już po remoncie (fotoreportaż oraz video HD)

Zakończył się remont oddziału położniczo-ginekologicznego w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnobrzegu. Pierwsze pacjentki będą mogły być przyjęte już we wtorek 12 marca.

– Nowe otwarcie polega na tym, że tym razem postawiliśmy na jakość a nie na ilość, mamy nowych ośmiu świetnych lekarzy pozyskanych z zewnątrz – tymi słowami Zbigniew Młodawski, dyrektor tarnobrzeskiego szpitala reklamuje wyremontowany oddział położniczo-ginekologiczny.

Prace, które trwały od lutego br. kosztowały 500 tys. zł, które szpital otrzymał z Urzędu Marszałkowskiego, 300 tys. zł przeznaczono na zakup nowego sprzętu, w tym nowego aparatu USG, resztę przeznaczono na przebudowę.

Nowym ordynatorem oddziału został doktor Grzegorz Sałata, pracujący w zawodzie od 27 lat, ostatnio przez siedemnaście lat na stanowisku ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego z Onkologią Ginekologiczną w Szpitalu Wojewódzkim im. Świętego Łukasza w Tarnowie.

Oprócz ośmiu lekarzy na oddziale będzie pracować trzydzieści dziewięć położnych. Oddział dysponuje czterdziestoma dziewięcioma łóżkami.

********
31 stycznia br. wygasła umowa zawarta przez tarnobrzeski szpital i 12-osobową spółkę lekarską na świadczenie usług medycznych na  oddziale położniczo-ginekologicznym. Do konkursu na dalsze ich świadczenie, który rozpisywany był trzykrotnie, spółka jednak nie podeszła, nie godząc się na nowe warunki pracy.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mama_żaby
9 lat temu

nareszcie pogonili tarnobrzeską białą mafię:)
Tak naprawę nie tyle remonty zewn. tu potrzebne ile remonty postaw, zmiana w mentalności, podejście do pacjentek, prawo do informacji, a pamiętam kpiny lekarzy i położnych, lekceważenie,
leżałam w październiku i moim zdaniem niewiele zewnętrznie się zmieniło, nawet koce te same; poradnia K do spalenia razem z panem P.,
rodziłam w Profamilii w Rzeszowie, luksus,życzliwość i darmowe znieczulenia:)

ZX
9 lat temu

TARNOBRZESKI SZPITAL TO JEDNO WIELKIE GNIAZDO ŁAPÓWKARSKIE.KAŻDY W BAIAŁYM KITELKU PATRZY DOSTAC W ŁAPĘ ,BRRR JESTEM W SZOKU…

Malmsteen
9 lat temu

Nie należy uogólniać, że „cały tarnobrzeski szpital” to, albo tamto. Ja niedawno leżałem w tarnobrzeskim szpitalu na oddziale laryngologii, i opieka była na przyzwoitym poziomie. Nie dałem w łapę, i nie mam tam krewnych, żeby nie było wątpliwości.

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content