Trwają Dni Teatru w Tarnobrzeskim Domu Kultury

Tarnobrzeskie Stowarzyszenie Inicjatyw Artystycznych „Fram”, Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia ” zapraszają na obchody Międzynarodowego Dnia Teatru. Tarnobrzeskie obchody święta zaplanowano na 15-17 marca.

Program III Dni Teatru w Tarnobrzegu

15 marca 2013 r. (piątek), godz. 18.00 – sala widowiskowa TDK

Dagmara Czechura – recital ,,ROZEGRANIE”

Dagmara Czechura (śpiew), Wojciech Szela (piano, trąbka), Szymon Frankowski (bass), Artur Gieracki (instrumenty perkusyjne), Adrian Gwoździowski (gitara) i zaproszeni goście
Recital, w którym słowo i emocje będą na równi z dobrą muzyką. Zostanie wykonanych kilka nowych utworów, oraz cudowne piosenki z poprzedniego wieku w nowych aranżacjach. Recital ten będzie wypełniała magia i pozytywna energia.

16 marca 2013 r. (sobota), godz. 17.30 – sala widowiskowa TDK

Młodzieżowy Teatr Amatorski – grupa NOVA
Tarnobrzeski Dom Kultury
„ALEKSANDER FREDRO – WYBÓR SCENEK”
Reżyseria: Sylwester Łysiak
Wystąpią: Katarzyna Powierża, Karolina Gutz, Agnieszka Kata, Agnieszka Rodzeń, Michał Trela, Stanisław Zych.
Młodzieżowy Teatr Amatorski, grupa „Nowa” w spektaklu „ALEKSANDER FREDRO -SCENKI WYBRANE” przedstawi kilka scenek z „Zemsty” oraz „Ślubów Panieńskich” Aleksandra Fredry. Na scenie pojawią się znani bohaterowie dramatów, między innymi: Aniela, Gustaw, Klara, Papkin.
Widzowie będą mogli podziwiać stroje z epoki, barwny, soczysty język z dużą dawką humoru, obyczajowości szlacheckiej tak trafnie wychwycone przez autora – bystrego obserwatora i jednocześnie wspaniałego komediopisarza XIX wiecznej Polski.

16 marca 2013 r., godz. 18.30 – sala kameralna TDK

Teatr Słowa, Tarnobrzeski Dom Kultury
„ĆWICZENIA Z SZEKSPIRA” (przedstawienie warsztatowe)
scenariusz i reżyseria: Andrzej Wilgosz
układ scen i opieka artystyczna: Andrzej Wilgosz
scenografia: Bożena Wójtowicz – Ślęzak
światło; Ryszard Janik
wykonawcy: Angelika Abram, Małgorzata Biesiadecka, Maria Busz, Wiktoria Gleń,
Aleksandra Pyszczek, Adam Pasierb
Inspieracją do powstania przedstawienia były wakacyjne otwarte warsztaty teatralne pod hasłem „Teatr Szekspira”. Wykorzystując wybrane przez siebie sonety i monologi młodzież uczyła się interpretacji wiersza, uwalniania emocji, panowania nad ciałem, symultanicznego mówienia i działania, nawiązywania kontaktu z partnerem na scenie i z publicznością.
Przedstawienie tworzy osiem monologów wybranych przez młodzież, pochodzących
z „Makbeta”, „Snu nocy letniej”, „Poksromienia złośnicy”, „Straconych zachodów miłości” i „Jak wam się podoba”. Spektakl wzbogacają oryginalne kostiumy autorstwa Marcina Stajewskiego z „Wieczoru trzech króli” podarowane przez Teatr Współczesny w Warszawie.

17 marca 2013 r. (niedziela), godz. 15.00 – sala kameralna TDK

Szkoła Podstawowa nr 6 w Tarnobrzegu, Klasa II
„URODZINY SNIEŻKI” (w oparciu o Baśnie Braci Grimm)
reżyseria i scenografia: Katarzyna Lis
wystąpią: Martyna Hędrzak, Wiktoria Jajko, Gabriela Janda, Anna Pięta,
Mateusz Pitra, Mateusz Serafin, Emilia Stąpór, Emilia Szeląg, Adam Świerk,
Igor Włodarczyk, Magdalena Włodyka, Małgorzata Wróbel, Wiktoria Zając,
Elżbieta Zdyrska
Przedstawienie „Urodziny Śnieżki” według scenariusza Anny Wysockiej adaptacja „Królewny Śnieżki” braci Grimm tradycyjnej ludowej baśni niemieckiej zostało przygotowane przez uczniów klasy II Szkoły Podstawowej Nr 6 w Tarnobrzegu pod opieką pani Katarzyny Lis.
Premiera spektaklu odbyła się w dniu 2 marca 2013 r. podczas Dnia Otwartego szkoły.

17 marca 2013 r., godz. 16.00 – sala kameralna TDK

Teatrzyk „Magik”, Tarnobrzeski Dom Kultury
„KABARETOWE SPOTKANIE BAJEK”
Reżyseria: Sylwester Łysiak
Wystąpią: Milena Ćwik, Dominika Tryka, Wiktoria Rybacka, Janek Kiełb, Katarzyna Korczyńska, Gabriela Homarowicz
Przedstawienie: „KABARETOWE SPOTKANIE BAJEK” jest już 6 premierą Teatrzyku „Magik”. Tym razem dzieci, w wędrówce przez świat bajek i teatralnej zabawy, próbują przedstawić czarownice, krasnale, Jasia, Małgosię, wilka, Kopciuszka, Złą Królewnę, Babcię, w sposób trochę komiczny, satyryczny, w konwencji zabawy zarówno słowem, gestem, jak i strojem, rekwizytem.

17 marca 2013 r., godz. 16.30 – sala widowiskowa

Teatr „Zamknięty”, Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie
„AERONAUTYKI, Czyli Co dłubie w Kadłubie”
scenariusz i reżyseria: Grzegorz Pohl
Teatr „Zamknięty” zaprasza na spektakl w oparciu o aeronautyk, czyli swobodny i absurdalny utwór literacki opisujący wydarzenia w przestworzach. Czterech pasażerów spotyka się na pokładzie samolotu. Nie jest ważne skąd i dokąd lecą. Ważne, że lecą razem. Razem, chociaż raczej woleliby osobno… Cała podróż już od początku układa się… W ogóle się nie układa. Dokąd zmierzają bohaterowie, dokąd zmierza samolot i dokąd to wszystko zmierza? Nie wiemy. Czterech aktorów, czterech pasażerów w niecałe cztery kwadranse obnaży cztery charaktery i jeszcze więcej poglądów, uczuć i emocji. Witajcie na pokładzie naszego samolotu – tu wszystko jest dziwne, tak jak dziwny jest ten opis.


17 marca 2013 r., godz. 17.30 – Galeria TDK

PLAKAT TEATRALNY – wernisaż wystawy
Ekspozycja prezentuje unikatowe plakaty teatralne edytowane przez Instytut Teatralny
im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie.


17 marca 2013 r., godz. 18.15 – sala widowiskowa TDK

Teatr „Pijana Sypialnia”, Ośrodek Działań Artystycznych dla Dzieci i Młodzieży „Dorożkarnia” w Warszawie
„WYJOWISKO”
reżyseria: Stanisław Dembski
występują: Katarzyna Lasota, Karolina Lichocińska, Zuzanna Szpura, Denis Brzeziński, Sławomir Narloch, Sebastian Słomiński oraz uczestnicy warsztatów aktorskich Pracowni Teatralnej Fiakier
choreografia: Beata Urbańska
przygotowanie wokalne: Daniel Zieliński

Rzecz dzieje się w oberży, do której przybywają komedianci. Młodzi aktorzy zakochują się w ślicznej karczmarce. Sielska atmosfera i wspólne zabawy zostają zakłócone przez watahę wilków, która osacza biesiadujących. Postanawiają przezwyciężyć strach i odeprzeć atak nieproszonych gości. Wyjowisko to zderzenie dwóch światów. Oberża w opowieści staje się ostoją harmonii i spokoju, które zostają skonfrontowane z agresywnym i cynicznym światem zewnętrznym uosobionym przez wilki. Pragną one narzucić swój styl bycia, który cechuje bełkot i szok. Ich świat epatuje brzydotą i bylejakością.
Istotną rolę w widowisku pełni muzyka. Klasyczne pieśni Stanisława Moniuszki i Fryderyka Chopina zostają zderzone z pospolitością i jednorodnością przebojów lansowanych przez media i programy muzyczne.

„WYJOWISKO” otrzymało Srebrny Róg Myśliwski Króla Jana oraz NAGRODĘ PUBLICZNOŚCI podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Form – Biesiada Teatralna w Horyńcu Zdroju ( luty 2013)

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content