Pogrom Francuzek. Tenisistki KTS Zamku Tarnobrzeg w finale Pucharu ETTU (fotoreportaż oraz video)

Drużyna KTS Zamku Tarnobrzeg awansowała do finału Pucharu Europejskiej Unii Tenisa Stołowego. W miniony piątek podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka, bez większych problemów pokonały u siebie francuski TT Saint Quentin 3:0, powtarzając rezultat z pierwszego spotkania.

W pierwszym spotkaniu liderka tarnobrzeskiej drużyny Han Ying pokonała 28. zawodniczkę światowego rankingu Singapurkę Yu Meng Yu 3:1. Azjatka niezadowolona z faktu, że musi przyjechać do Polski z niewyleczoną kontuzją ręki, nie przejawiała wielkiej chęci do grania.
W drugiej grze powracająca po ośmiomiesięcznej przerwie do gry Li Qian rozprawiła się z Francuską Aurore Dessaint 3:0, tracąc zaledwie 12 małych punktów. „Kropkę nad i” postawiła Renata Strbikova, pewnie ogrywając najlepszą zawodniczkę Wielkiej Brytanii Joannę Parker 3:0.

W finale tarnobrzeżanki zmierzą się najprawdopodobniej z tureckim Fenerbahce Stambuł, w którym występują m. in. Wiktoria Pawłowicz i Elizabeta Samara. Mecze rozegrane zostaną w kwietniu, tarnobrzeski zespół będzie gospodarzem drugiego spotkania, jako, że w rozgrywkach rozstawiony jest z numerem 1.

Wynik rewanżowego meczu półfinałowego Pucharu ETTU:

KTS Zamek Tarnobrzeg – TT Saint Quentin 3:0

Han Ying – Yu Mengyu 3:1 (11:5, 11:5, 6:11, 11:3)
Li Qian – Aurore Dessoint 3:0 (11:2, 11:4, 11:6)
Renata Strbikova – Joanna Parker 3:0 (11:7, 11:6, 11:6)

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content