Adrianna Bielat uczennica z tarnobrzeskiego „Rolnika” laureatką wojewódzkiego konkursu wiedzy o podatkach

Adrianna Bielat z klasy III technikum ekonomicznego w ZSP nr 2 zajęła trzecie miejsce w III Podkarpackim Konkursie Wiedzy o Podatkach, zorganizowanym przez Podkarpacki Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych. Do konkursu przystąpiło 100 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa podkarpackiego.

Bożena Pacek Przewodnicząca Zarządu Podkarpackiego Oddziału Krajowej Izby Doradców Podatkowych doceniła wiedzę Ady, wręczając nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł. Ada jako laureatka wojewódzkich zmagań będzie reprezentować Podkarpacie w finale ogólnopolskim, który odbędzie się 12 kwietnia 2013 r w Auli Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Obok Adrianny Bielat tarnobrzeski „Rolnik” reprezentowało jeszcze siedmioro uczniów tej placówki: Agata Jata i Paulina Rawska z klasy IV technikum ekonomicznego oraz Lidia Kostecka, Magdalena Swajda, Agnieszka Guzikowska, Paweł Furdyna i Mateusz Chrząstek z klasy III technikum ekonomicznego. Młodzież do konkursu przygotowała pani Bogusława Serwan-Partyńska nauczycielka przedmiotów ekonomicznych.

Rzeszowskie zmagania finałowe składały się z dwóch części tj. części pisemnej, do której przystąpiło 46 uczniów oraz części ustnej, w której udział wzięło 19 uczniów, którzy najlepiej napisali test. Uczniowie mieli wykazać się wiedzą z zakresu podatku od spadków i darowizn, podatku od czynności cywilno-prawnych oraz ustawy o doradztwie podatkowym wraz ze stosownymi załącznikami.

Wszyscy uczniowie otrzymali również zaświadczenia potwierdzające udział w finale oraz nagrody rzeczowe, które ufundowała Krajowa Izba Doradców Podatkowych oraz Izba Skarbowa w Rzeszowie.

Więcej informacji na stronie szkolnej: www.rolnik.tbg.net.pl.

foto&info: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Tarnobrzegu

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content