Wygrana Jeziora Tarnobrzeg w Kołobrzegu

Koszykarze Jeziora Tarnobrzeg wygrali w Kołobrzegu z miejscową Kotwicą 87:76. Duble-duble w meczu zaliczył Dawid Przybyszewski, notując na swym koncie 20 punktów i 11 zbiórek. Swój mecz wygrał także AZS Koszalin, pokonując Rosę 82:74, przez co układ w w górnej części tabeli(7-12) nie zmienił się i Jezioro nadal zajmuje dziewiątą pozycję, za Polpharmą i AZS-em.

Tarnobrzeżanie w pewnym momencie pierwszej kwarty zaliczyli serię 8:0 i dzięki temu odskoczyli rywalom na 11 punktów przewagi. Dobra skuteczność graczy Jeziora z dystansu pozwoliła im wygrywać pięcioma punktami po pierwszej kwarcie. W połowie drugiej części meczu po rzucie Dawida Przybyszewskiego gracze trenera Dariusza Szczubiała wygrywali aż 37:22. Później jednak lepiej zaczęli grać gospodarze, którzy odrabiali straty.
Od stanu 24:44 Kotwica zdobyła 14 punktów z rzędu i dzięki trójce Łukasza Wichniarza przegrywała przed drugą połową tylko sześcioma punktami. Trzecią kwartę świetnie rozpoczęli goście i bardzo szybko zdobyli 15 punktów przewagi. W odrabianie strat bardzo zaangażowany był Sean Mosley, ale jego próby nie dawały spodziewanych rezultatów. Kotwica co prawda zmniejszyła stratę do dziewięciu punktów, ale to Jezioro ciągle kontrolowało sytuację na parkiecie.

W ostatniej części meczu kolejne punkty Mosley’a zbliżyły kołobrzeżan do rywali na zaledwie pięć punktów, ale wtedy dwa rzuty z dystansu trafił Christopher Long. To był kluczowy moment spotkania, ponieważ później Kotwica nie zbliżyła się już do rywali. Tarnobrzeżanie w całym spotkaniu trafili aż 12 trójek na zaledwie 17 prób. Niespodziewanie dużo zależało od polskich zawodników: Dawida Przybyszewskiego i Daniela Walla, którzy rozegrali bardzo dobry mecz.

Najlepszym zawodnikiem Jeziora był Dawid Przybyszewski, który zdobył 20 punktów i 11 zbiórek. W ekipie Kotwicy wyróżniał się Sean Mosley, rzucając 26 punktów.

W najbliższym meczu, w wielką sobotę Jeziorowcy zagrają w Koszalinie, z AZS, początek meczu godz. 18

Kotwica Kołobrzeg – Jezioro Tarnobrzeg 76:87 (19:24, 19:20, 19:24, 19:19)

Kotwica: Mosley 26 (2×3), Wichniarz 17 (3×3), Arabas 15, Sapp 7 (1×3), Jefferson 5, Walker 4, Rajewicz 2, Djurić 0, Zyskowski 0

Jezioro: Przybyszewski 20 (4×3), Dłoniak 15 (4×3), Wall 14 (2×3), Long 12 (4×3), Alexander 10, Tiller 8, Doaks 4, Krajniewski 4