Tarnobrzeg: Zmiana warty w świadczeniu miejskiej komunikacji. Krakowska firma POLKAR wygrywa przetarg (video)

Od 1 czerwca komunikację miejską w Tarnobrzegu będzie obsługiwać firma POLKAR. Krakowska spółka od pięciu lat odpowiada za transport miejski w Olkuszu oraz trzy linie w Katowicach.

Do przetargu na świadczenie komunikacji miejskiej wpłynęło dwie oferty, od tarnobrzeskiej spółki PMKS, w której miasto ma swoje udziały i która dotychczas odpowiadała za miejski transport oraz krakowskiej spółki POLKAR. PMKS zaproponował cenę za kilometr 6 zł, POLKAR zaś 3,87 zł. Kryterium przetargu stanowiła cena oferowana przez przewoźników.

Nowy przewoźnik będzie obsługiwał miejskie trasy 14 pojazdami, docelowo chce przejąć również tzw. trasy komercyjne. – Nowy przewoźnik nie oznacza podwyżki biletów miejskich, nie zmieni się też liczba linii miejskich – mówił prezydent Mastalerz.

– Zakupione bilety w PMKS nie będą honorowane, dotyczy to również biletów miesięcznych, nowy przewoźnik będzie miał nowe bilety – dodał. Jak wyjaśniał prezydent, firma zadeklarowała przejęcie grupy około 25 pracowników PMKS. Obecnie spółka PMKS zatrudnia około 60 osób.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

.

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jaś
9 lat temu

A co z linią 11?

troll
9 lat temu

jak obiecał tak robi… nie będzie niczego !

function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content