Już dziś koncert MALEO REGGAE ROCKERS w Tarnobrzegu

Już 5 kwietnia (piątek) w Pubie Końca Nie Widać wystąpi niekwestionowana gwiazda polskiej muzyki reggae – zespół MALEO REGGAE ROCKERS. Przed „daniem głównym” wystąpi stalowowolska formacja ZIEMIA KANAAN, która promuje swój najnowszy album pt. „Katarynka”. Organizatorem koncertu jest Klaudiusz Wolski.

Bilety w cenie 25/30 zł.

Punkty przedsprzedaży:
– Tarnobrzeg
Pub „Końca Nie Widać”, ul.Sandomierska 1,
Kebab „Poczekalnia”, ul.Sandomierska 1,
Optyk Damian Wojciechowski, ul.Wyspiańskiego 2,
Sklep z Alkoholami „100% Alkohol”, ul.Sienkiewicza 12

W 2012 roku minęło 15 lat od założenia przez Darka Maleojonka MALEO REGGAE ROCKERS. Od tej pory zespół wydał sześć płyt, jedno DVD oraz zagrał około 1000 koncertów zarówno w Polsce i za granicą. Gdybyśmy chcieli wyciąć ważniejsze fragmenty historii Maleo Reggae Rockers warto wspomnieć o współpracy z jamajską gwiazdą reggae Michaele Blackiem oraz Kofim Ayivora – muzykiem legendarnej formacji OSBISA. Wspólne trasy zaowocowały wydaniem płyty koncertowej oraz koncertowego dvd z Przystanku Woodstock.

Zespół pojawił się na największym festiwalu reggae w Europie – Rototom Sunsplash Festival, kwalifikując się do niego, wygrywając wcześniej European Reggae Contest (uczestniczyło w nim kilkaset zespół ze Starego Kontynentu).

W 2009 roku ekipa zaangażowała się w projekt upamiętniający Powstanie Warszawskie : „Pamiętamy 44 – Gajcy”, „Warszawskie Dzieci”. Na płycie wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego pojawiła się piosenka MALEO REGGAE ROCKERS „Pytanie”, która był singlem promującym cały album.

Od kilka lat muzycy MRR angażują się w akcję „Wolna Białoruś”, podczas której składają wyraźny protest przeciwko łamaniu praw człowieka na świecie.

Zespół za dotychczasowe dokonania muzyczne dostał trzy nominacje do nagrody przemysłu fonograficznego „Fryderyki” oraz „Superjedynki”, w kategoriach najlepsza płyta reggae oraz najlepszy zespół.

Podczas swojej 15-letniej działalności MALEO REGGAE ROCKERS odbyli kilka zagranicznych podróży, odwiedzając m.in. USA, Ukrainę, Niemcy, Słowację, Litwę i Hiszpanię.

Ważnym aspektem w działalności MRR jest Afryka, a dokładniej mówiąc problemy krajów Trzeciego Świata. Bagaż doświadczeń przywieziony przez Maleo z Afryki był „motorem napędowym” nagrania płyty „Addis Abeba”, która odbiła się szerokim echem zarówno w mediach jak i wśród słuchaczy.

Od tamtej pory muzycy regularnie biorą udział w koncertach „SOS dla Afryki”, gdzie zbierane są środki na budowy szkół, hospicjów, pomoc najbiedniejszym.

Warto wspomnieć również o epizodzie filmowy. Otóż dwie piosenki MALEO REGGAE ROCKERS: „Colors” i „ZaZuZi Dub” zostały wykorzystane w filmie fińskiego reżyser Mika Kaurismäki: L.A. Without a Map, gdzie jedną z głównych ról zagrał Johny Depp.

W 2011 MRR złożyli swoisty hołd polskiej piosence nagrywając płytę „Rzeka Dzieciństwa”. Album ten jest wydarzeniem niespotykanym na rodzimym rynku muzycznym – oto zespól nagrał materiał, na który składają się jego autorskie wersje piosenek największych polskich muzycznych mistrzów wszechczasów – Niemena, Grechuty, Nalepy, Krajewskiego i innych. Piosenki nawiązują stylistyką do dokonań wczesnych The Wailers – roots reggae z elementami rock-steady, blues’a i funky, a wszystko osadzone w klimacie lat 60 i 70 tych.

SKŁAD:

Darek „Maleo” Malejonek – wokal, gitara
Tomek „Siwy” Wójcik – gitara, wokal
Andrzej Roemer – bas
Adam Mościcki – instrumenty perkusyjne
Kacper Rynek – perkusja
Tomacki – instrumenty klawiszowe
Józek Zatwarnicki – puzon
Tomek Mazur – trąbka

foto&info: organizator
video: LouRockedTV

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content