Samuraje walczyli na Zamku Dzikowskim (fotoreportaż oraz video HD)

Pokazem sztuk walk samurajów członkowie Oddziału Najemnego Katana Tarnobrzeg przybliżali gościom zamku dzikowskiego Japonię z epok między XVI a XVIII wiekiem. Widzowie mogli nie tylko zobaczyć jak i czym walczyli japońscy rycerze, mogli również przymierzyć zbroje, zobaczyć ówczesne przedmioty codziennego użytku.

Oddział Najemny Katana Tarnobrzeg działa w mieście od roku. – Chcemy przybliżyć Japonię w ściśle określonej epoce, między XVI a XVIII wiekiem, to jest największy rozkwit Japonii pod względem uzbrojenia i sztuk walki – tłumaczy Jacek Kmuk, jeden z założycieli oddziału. – Jesteśmy bractwem a to co pokazujemy to inscenizacja, dlatego każdy kto chce może do nas dołączyć, nie potrzeba żadnych pasów czy danów – dodaje.

Członkowie oddziału trenują 5-6 razy w tygodniu, aby w najwierniejszy sposób odtworzyć techniki walk samurajów. – Pokazywanie japońskiego rycerstwa to bardzo trudna rzecz, to tak jakby przyjechał Japończyk do Polski i uczył górala zbójnickiego – mówi Jacek Kmuk. – Uzbrojenie i zbroje którymi dysponujemy to są repliki, jednak nie odbiegają one od oryginału – dodaje.

Więcej informacji w materiale video. Zapraszamy

video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
WIKING
10 lat temu

brawo dla zapaleńców.tak dalej

Tommy78
10 lat temu

Ciekawa inicjatywa. Obejrzałem cały materiał z zainteresowaniem.

alfbenek
10 lat temu

Troche to dziadowina. Znam się nieco na aikido bo kiedyś trenowałem i delikatnie mówiąc. Beznadzieja i przekłamania.
Aikido to bardzo młoda sztuka ,jej twórca zmarł w XX wieku,natomiast samurajowie to wiek XIV-XVI. Douczyc się chłopcy i dopiero do dzieła.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content