Tarnobrzeg: PWSZ i rzeszowski WUP będą współpracować (zdjęcia oraz video)

Porozumienie będące deklaracją woli wzajemnej współpracy w zakresie przygotowanie studentów i absolwentów do wejścia na rynek pracy podpisali w miniony poniedziałek rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu dr Paweł Maciaszczyk oraz wicedyrektor do spraw rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie, Tadeusz Gospodarczyk.

Współpraca ma obejmować m.in. organizowanie i prowadzenie szkoleń, spotkań informacyjnych,porad grupowych, konkursów i konsultacji, podczas których studenci będą mogli uzyskać porady w zakresie określenia zainteresowań zawodowych, opracowania dokumentów aplikacyjnych, przygotowania do rozmowy z pracodawcą i zasad poszukiwania pracy w kraju i za granicą.
Przewidziany jest też cykl warsztatów grupowych, których tematyka będzie obejmowała m.in. zagadnienia związane z zasadami poszukiwania pracy, netykiety, autoprezentacji, zatrudniania w krajach Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Współpraca ma ułatwić znalezienie pracy studentom i absolwentom tarnobrzeskiej PWSZ, jednakże biorą pod uwagę fakt iż uczelnia kształci humanistów zadanie nie będzie proste. Jak zapowiedział rektor, planowane jest otwarcie nowych kierunków, m.in. informatyki, w celu dostosowania kierunków kształcenia do rynku pracy.
Według danych WUP Rzeszów stopa bezrobocia na koniec lutego 2013 r w województwie podkarpackim wyniosła 17,1 % ( w całej Polsce 14,4%), w tym w Tarnobrzegu – 16,9% zaś w powiecie tarnobrzeskim 16,9% ( stalowowolski 15,5 %, mielecki 14,0 %).
W końcu lutego 2013 roku na terenie województwa podkarpackiego zarejestrowanych było 164 222 bezrobotnych, w tym 49,1% kobiet. W stosunku do poprzedniego miesiąca liczba osób bezrobotnych wzrosła o 1 209 osób a w porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego o 7848 osób.

Więcej szczegółów w materiale video. Zapraszamy

foto&video: Piotr Morawski

. .

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content