13 kolejka Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej (fotoreportaż oraz video)

13 kolejka Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrana została w minioną niedzielę. W ramach kolejki odbyły się cztery emocjonujące spotkania.

Stawką pierwszego spotkanie pomiędzy drużynami W.G.Morgan a Paragrafem był rozstawienie w półfinale. Mecz zakończył się zwycięstwem Paragrafu 2:0, który w konsekwencji uniknie półfinałowej potyczki z faworytem rozgrywek PAW-BUDEM. Zaskakujące w tym spotkaniu było to, że Morganowi nie udało się wygrać ani jednego seta, mimo iż w obu partiach mieli minimalną przewagę.

Drugi mecz decydował o tym, która drużyna zagra o piąte miejsce w rozgrywkach. Na parkiecie spotkały się zespołu Straży Pożarnej i Visatu. Mecz był również bardzo zacięty, mimo iż prowadzenie zmieniało się jak w kalejdoskopie to częściej drużyna Straży była bliższa zwycięstwa. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną drużyny Visatu, która w walce o piąte miejsce spotka się z Siarkopolanami.

W meczu na szczycie lider rozgrywek Paw-Bud Paweł Bożek pokonał 2:1 wicelidera Talps-a – Volley Team. Mimo iż mecz nie miał znaczenia dla rozstawienia w fazie play-off obie ekipy przystąpiły do spotkania w najsilniejszych składach. Po zaciętej walce pierwszy set padł łupem lidera, drugi zaś drużyny Volley Team. W decydującej partii Paw-Bud pewnie pokonał przeciwnika 15:10. Wielu sympatyków TALPS-a określiło to spotkanie jako przedwczesny finał, lecz siatkówka jest nieprzewidywalna i jeszcze wszystko może się zdarzyć.

W ostatnim niedzielnym spotkaniu spotkały się drużyny z końca tabeli, Grom i PFK Organika. Mecz był konfrontacją młodości z doświadczeniem. Młody zespół Organiki pokazał, że bardzo ładnie się rozwija i z meczu na mecz nabiera doświadczenia, przez co w przyszłym sezonie może być autorem wielu niespodzianek. Doświadczona ekipa Gromu chyba nieco zlekceważyła rywala i po bardzo wyrównanym meczu zeszła z parkietu pokonana. Oba zespoły spotkają się jeszcze raz w tym sezonie, w meczu decydującym o końcowej klasyfikacji.

WYNIKI NIEDZIELNYCH SPOTKAŃ

KLASYFIKACJA PO 13 KOLEJKACH

tekst: Piotr Chmiel, TALPS

video: Agnieszka Nycz


foto: Piotr Morawski


foto&video: Piotr Chmiel

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content