W Nowej Dębie wyłoniono zwycięzców Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej

W nowodębskim Centrum Kultury rozstrzygnięto finał Powiatowego Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej. Najlepsi pojadą w nagrodę do Brukseli na zaproszenie europosła Tomasza Poręby. Fundatorami pozostałych nagród była senator Janina Sagatowska oraz poseł Zbigniew Chmielowiec.

Pierwszy etap konkursu, który odbył się w lutym w czterech szkołach ponadgimnazjalnych powiatu tarnobrzeskiego, spośród kilkudziesięciu uczestników konkursu wyłonił dwunastu finalistów, którzy w piątek w towarzystwie europosła Tomasza Poręby rozwiązywali końcowy test. Pięciu laureatów: Klaudia Laskowska (Zespół Szkół w Gorzycach), Michał Sabat (Zespół Szkół Ogólnokształcących w Grębowie), Dominika Kopeć (Zespół Szkół nr 1 w Nowej Dębie) oraz Kamil Tęcza i Karol Tłusty (obaj – Zespół Szkół nr 2 w Nowej Dębie), w nagrodę za najlepsze wyniki odwiedzi Brukselę oraz Parlament Europejski.

Wszyscy finaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki ufundowane przez posła Zbigniewa Chmielowca i senator Janinę Sagatowską.

Konkurs wiedzy europejskiej, jest jednym z wielu organizowanych przez posła Porębę na całym Podkarpaciu. Dzięki programowi wspierania młodych talentów, z całego województwa stolicę Europy poznało już kilkuset przedstawicieli młodego pokolenia Tylko w tym roku, w Brukseli było już ponad 100 osób.

– Bardzo się cieszę, że te konkursy, które w całym województwie regularnie organizuje cieszą się dużym zainteresowaniem. Poziom jest bardzo wysoki, młodzież jest dobrze zorientowana – i w historii Europy i w historii Polski. Naprawdę, jestem z nich bardzo dumny – mówi Tomasz Poręba.

foto&info: Grzegorz Kozik

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content