19.04 (piątek) Koncert zespołów Zabili Mi Żółwia i Clockwork Mind w Stalowej Woli

Agencja koncertowa Mruku i klub Labirynt zapraszają w najbliższy piątek 19 kwietnia na koncert zespołu Zabili Mi Żółwia w Stalowej Woli. Koncert jest częścią ogólnopolskiej trasy promującą nowe wydawnictwo chłopaków z Mazańcowic, które ukaże się już na wiosnę. Przed nimi wystąpi zespół Clockwork Mind, który po krótkiej przerwie związanej ze zmianami w składzie wraca na scenę do swojego rodzimego miasta.

Zabili Mi Żółwia powstał 1997 roku w Mazańcowicach. Po miesiącach prób i  ćwiczeń zespół wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie ten rok przyjmuje się za datę powstania zespołu. W 2001 nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie „Akt I” – które rozpowszechnione w Internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy.

Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim Art Studio zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów.

Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty „Uczucia w promocji” i udział w trasie Punky Reggae Live. Od tego momentu zespół stale koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju. Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie Punky Reggae Live. Jesienią 2007 roku Zabili Mi Żółwia wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie „Najwolniejsza Trasa Świata”.

W listopadzie 2008 ukazuje się płyta „Twarzą w twarz”. Trasa promocyjna albumu obejmuje 45 koncertów jesień/wiosna 2008/2009, gdzie wraz z zespołem Koniec Świata występuje w większych polskich miastach. W roku 2011 zespół zarejestrował utwory na najnowsza płytę, która swoją premierę będzie miała na wiosnę 2013 roku.

Zespól Clockwork Mind powstał w 2003 roku w Stalowej Woli. W 2004 roku przypada debiut sceniczny natomiast rok później zespół występuje na jednej scenie obok takich zespołów jak: Włochaty, Happysad czy Farben Lehre.
W 2006 roku, na przełomie marca i kwietnia zespół rejestruje pierwszy studyjny materiał EP „Nasz Świat”, na którą składają się cztery utwory. Zespół promuje swoja małą płytę podczas kolejnych koncertów m.in. z Farben Lehre i Ksu.
2007 rok to bardzo owocny czas dla Clockwork Mind. Po raz pierwszy zespół dostaje zaproszenie na rzeszowski koncert trasy Punky Reggae live 2007.

W 2008 roku zespół decyduje się na kolejną wizytę w studiu. Efektem jest druga EP „Bez Szczegółów”. Premiera EP odbyła się w Kielcach podczas wspólnego koncertu na Trasie 2008/2009 z Końcem Świata i Zabili Mi Żółwia.
Rok 2010 to kolejne, większe i mniejsze koncerty. Zespół kwalifikuje się do preeleminacji V edycji festiwalu Chatstok. W marcu po raz kolejny grupa dostaje zaproszenie do udziału w koncercie Punky Reggae live w Ostrowcu Świętokrzyskim. Również w 2010 roku mają miejsce koncerty m.in. z Kultem i The Dreadnoughts (Kanada).

W czerwcu 2011 roku zespół nagrywa swoją pierwszą LP. Płyta „Już czas” zawiera 11 kompozycji utrzymanych w charakterystycznej dla zespołu stylistyce, a premiera odbędzie się na wiosnę 2013 roku.
W roku 2012 zespół występuję podczas rzeszowskich juwenaliów oraz na dużej scenie Cieszanów Rock Festiwal.

Klub LABIRYNT ul. Ofiar Katynia 37
15.03.2013, g. 19:00
Wystąpią: Zabili Mi Żółwia, Clockwork Mind (Stalowa Wola/Rzeszów)
Bilety: 18zł w przedsprzedaży: Labirynt i Billa, w dniu koncertu 23 zł.

info: organizator

foto&video: Piotr Morawski

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content