20.04 (sobota) Koncert zespołu Zabili mi Żółwia w Tarnobrzegu

Zespół Zabili mi Żółwia ponownie zawita do Tarnobrzega. Koncert początkowo zaplanowany w sandomierskim klubie Lapidarium odbędzie się w sobotę 20 kwietnia o godzinie 20 w klubie Końca nie Widać. Cena biletów uległa zmianie na niższą – będzie można je nabyć przed wejściem na koncert w cenie 13 zł.

Jeżeli ktoś już kupił bilet w Lapidarium w cenie 15 zł – bilety będą ważne a różnica w cenie zostanie zwrócona przed koncertem. Bilety kupione w Lapidarium można również zwrócić jeżeli ktoś nie może pojawić się w Tarnobrzegu.

Krótka historia zespołu:

Początki zespołu Zabili Mi Żółwia sięgają roku 1996, kiedy to grupa kolegów z Mazańcowickiej podstawówki, niemających żadnego pojęcia o muzyce postanowiła w ramach wolnego czasu założyć zespół. Dzięki pomocy szkoły podstawowej, która udostępniła pomieszczenie grupa mogła w spokoju stawiać pierwsze muzyczne kroki. Po miesiącach prób i ćwiczeń w roku 1997 zespół pod tymczasową nazwą Zabili mi żółwia wykonał swój pierwszy koncert dla publiczności i właśnie jako rok 1997 przyjmuje się datę powstania zespołu, a tymczasowa nazwa zostaje na stałe. Do roku 2000 miały miejsce przegrupowania w składzie – do trzonu Dominik i Przemek, dochodzili kolejno Michał, Kuba i Wojtek – oczywiście także mieszkańcy Mazańcowic i koledzy z podstawówki. Koncerty odbywały się jedynie w najbliższych okolicach Bielska-Białej i były dosyć sporadyczne. W 2001 „półprofesjonalnie” nagrane zostało pierwsze oficjalne demo o nazwie „Akt I” – które rozpowszechnione w internecie wzbudziło zainteresowanie szerokiego grona słuchaczy. Na początku roku 2005 zespół po dość długich zastojach zaczął więcej koncertować, mocno zwiększając zasięg granych koncertów. W bielskim Art Studio zostały nagrane 3 utwory zwiastujące nową płytę, które to bardzo szybko znalazły się w czołówkach rankingów przeróżnych portali muzycznych w kategorii najchętniej ściąganych utworów. Rok 2006 przyniósł nagranie debiutanckiej płyty „Uczucia w promocji” we wrocławskim studiu Tower oraz udział w trasie Punky Reggae Live wraz z Farben Lehre, Akurat i Całą Górą Barwinków. W tym momencie zespół nieustannie koncertuje, podróżując po najdalszych zakątkach kraju. Na wiosnę 2007 ponownie bierze udział w trasie Punky Reggae Live, gdzie prócz Farben Lehre występuje obok Końca Świata. Na początku roku został zrealizowany pierwszy teledysk zespołu do utworu Wiosna. Jesienią 2007 wraz z zespołem Leniwiec wyruszył w trasę o nazwie Najwolniejsza Trasa Świata. W 2008 roku zespół przygotowuje i nagrywa materiał na kolejny album, sporadycznie wystepując. W listopadzie 2008 ukazuje się płyta Twarzą w twarz. Trasa promocyjna albumu obejmuje 45 koncertów jesien/wiosna 2008/2009, gdzie wraz z zespołem Koniec Świata wystepuje w większych polskich miastach. W maju 2009 na perkusji miejsce Przemka zastępuje Karol. Na jesień 2009 zespół planuje stale koncertować oraz przygotować materiał na kolejną płytę.

Muzyka:

Zabili Mi Żółwia gra muzykę dość zróżnicowaną. Początkowo fundamentem utworów był punk/ska ale z czasem coraz częściej zdarzały się wycieczki w bardziej rockowe klimaty. Zespół stawia przede wszystkim na dobrą zabawę słuchaczy, stawiając główny nacisk na rytm oraz melodię. W tekstach możemy znaleĽć zarazem wesołe proste historie jak i tematy poruszające bliskie każdemu problemy.

ZABILI MI ŻÓŁWIA

20.04.2013 – SOBOTA
TARNOBRZEG – KLUB KOŃCA NIE WIDAĆ
UL. SANDOMIERSKA 1
START: 20.00
BILETY: 13 ZŁ – dostępne przed koncertem w klubie

info: organizator
foto&video: Piotr Morawski

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content