Koszykarze Jeziora przegrywają z Koszalinem (fotoreportaż oraz video HD)

W swoim przedostatnim meczu sezonu 2012/13 Tauron Basket Ligi koszykarze Jeziora Tarnobrzeg przegrali z AZS Koszalin 79:90 (21:23, 21:20, 17:26, 20:21). To pierwsza wygrana AZS na tarnobrzeskim parkiecie, do tej pory Akademicy dwukrotnie przegrywali w hali Jeziorowców.

Od samego początku spotkania to AZS narzucił rywalom swój styl gry. Dobrze grał Łukasz Wiśniewski, a po punktach Darrella Harrisa goście prowadzili 15:8. Jezioro jednak dość szybko zbliżyło się do rywali, głównie dzięki skuteczności Jakuba Dłoniaka i Daniela Walla. Sytuacja na parkiecie w drugiej kwarcie właściwie się nie zmieniła – tarnobrzeżanie ciągle dążyli do wyrównania stanu spotkania, ale zespół z Koszalina utrzymywał kilkupunktową przewagę.

Kluczowa dla losów całego meczu była końcówka trzeciej kwarty, kiedy to cztery rzuty za trzy trafił Bartłomiej Wołoszyn i wyprowadził swoją drużynę na dziesięciopunktowe prowadzenie. Druga połowa była słabsza dla Łukasza Wiśniewskiego, ale jego punkty nie były aż tak potrzebne.

W ostatniej części meczu AZS wygrywał nawet 87:73 po trafieniu Roba Jonesa. Zrywu ofensywnego ekipy trenera Dariusza Szczubiała już nie było i to goście mogli cieszyć się ze zwycięstwa. W całym meczu AZS trafił 10 trójek i to właśnie skuteczność w tym elemencie miała największy wpływ na wynik meczu.

Najlepszym zawodnikiem AZS był Paweł Leończyk, który rzucił 20 punktów. 18 punktów i osiem asyst dołożył Łukasz Wiśniewski. 22 punkty dla Jeziora rzucił JT Tiller.

W najbliższą niedzielę o godz.15 w Tarnobrzegu, Jezioro rozegra ostatni mecz w tym sezonie, rywalem podopiecznych trenera Szczubiała będzie Kotwica Kołobrzeg.

Jezioro Tarnobrzeg – AZS Koszalin 79:90 (21:23, 21:20, 17:26, 20:21)

Jezioro: Tiller 22 (3×3), Alexander 15 (1×3), Dłoniak 13, Krajniewski 8 (1×3), Doaks 7, Wall 6, Przybyszewski 4, Long 2, Patoka 2, Szczytyński 0
AZS: Leończyk 20, Wołoszyn 18 (6×3), Wiśniewski 18, Henry 10 (1×3), Jones 8 (1×3), Harris 7, Milicic 6 (2×3), Mielczarek 3, Śpica 0, Bigus 0