28.04 (niedziela) Koncert zespołu DRAKE w Tarnobrzegu

Tarnobrzeski Dom Kultury oraz Jacht Klub „Kotwica” zapraszają na koncert zespołu DRAKE. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 28 kwietnia, w TDK. Bilety w cenie 20 zł do nabycia w Dziale Organizacji Imprez TDK, pokój 47, tel. 15 822 21 10, w.32.

Zespół Drake wyewoluował z dawniejszej formacji szantowej o nazwie Sir Francis Drake stworzonej na początku lat 90. przez grupę znajomych z Częstochowskiego podwórka. Drake jako taki powstał w styczniu 2004 roku, by zagrać koncert
z okazji Dnia św. Patryka w Częstochowie. Sześcioosobowy wówczas skład postanowił jednak kontynuować działalność grając na zmianę stare piosenki Sir Francisa Drake’a oraz aranżacje tradycyjnych utworów irlandzkich. Skład powiększył się wkrótce o dwie osoby i zespół zaczął startować w przeglądach i konkursach. Pierwszym sukcesem było zwycięstwo na festiwalu „Morskie Opowieści” w Morsku w 2004 roku, później przyszły kolejne – tytuł laureata na Shanties 2005 w Krakowie, drugie miejsce na Szantach we Wrocławiu w 2005 roku i pierwsze w 2006. Dotychczas zespół wydał dwie płyty: „Talizman” (2007) oraz „Legenda” (2011)

video: szamansite

foto&info: TDK

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Viking
8 lat temu

szanty ??? – dzięki, nie przyjdę nawet gdyby za darmochę dawali jacht

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content