Tarnobrzeg: Nagrodzeni za bohaterską postawę

Młodszy kapitan Daniel Myszka – strażak PSP w Tarnobrzegu, a także Adam Bednarz i Zenon Dziadura otrzymali dziś listy gratulacyjne oraz drobne upominki za bohaterską postawę. Dzięki szybkiej interwencji i współpracy trójki bohaterów, udało się uratować pana Stanisława Łopusińskiego.

Kilkanaście dni temu dwaj przechodnie zwrócili uwagę na nieprzytomnego, leżącego na chodniku, mężczyznę. Od razu przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Dzięki telefonicznym wskazówkom mł. kpt. Daniela Myszki profesjonalnie udzielili niezbędnej pomocy przedmedycznej. Nie wiadomo jak potoczyłyby się losy mężczyzny, gdyby nie błyskawiczna pomoc przypadkowych przechodniów.

Dziś w tarnobrzeskiej Komendzie PSP pan Stanisław Łopusiński w towarzystwie Prezydenta Norberta Mastalerza oraz Komendanta Andrzeja Babca, miał okazję podziękować za uratowanie życia.

– Jestem bardzo szczęśliwy. Dziękuję bardzo. Dzięki szlachetnej postawie tych panów mogę nadal cieszyć się życiem – mówił ze łzami w oczach pan Stanisław, który podarował całej trójce własnoręcznie wykonane figurki.

Bohaterskiej postawy gratulował również Prezydent Tarnobrzega – Norbert Mastalerz.

– Zachowanie tych trzech panów jest pięknym dowodem na to, że my jako społeczność nie pozostajemy obojętni i potrafimy reagować w takich sytuacjach. Pozostaje mi być dumny z Państwa postawy – mówił Prezydent, który za obywatelską postawę wręczył wszystkich pamiątkowe pióra, listy gratulacyjne oraz albumy z fotografiami Tarnobrzega.

foto: Dariusz Bajor
info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content