Spacerkiem po Baranowie Sandomierskim

W ramach projektu „Ekomuzeum – atrakcją turystyczną regionu” zrealizowanego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich przez Lokalne Grupy Działania można wyruszyć na wyprawę mającą na celu odkrycie Baranowa Sandomierskiego.

Quest, bo tak nazywa się ta podróż, którą proponują opiekuni wyprawy: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury i Zespół Zamkowo-Parkowy w Baranowie Sandomierskim znajduje coraz więcej zwolenników. Pomysł na realizację questu zrodził się w minionym roku.

– Nasze miasto kryje mnóstwo fascynujących miejsc, do których warto dotrzeć, warto je zobaczyć, dlatego przygotowaliśmy rodzaj questu, który poprzez odkrywanie tajemnych miejsc ma pokazać uroki Baranowa Sandomierskiego, a także zapoznać uczestników zabawy z historią „Małego Wawelu” oraz jego otoczeniem – opowiada Arkadiusz Chwałek, dyrektor MGOK-u.

Koncepcję questu opracowali: Arkadiusz Chwałek, Agata Róg, Magdalena Pruś, Magdalena Lombara oraz Mirosław Marek. Rysunki i szkice do przewodnika wykonała Magdalena Stokłosa.

Quest rozpoczyna się przy bramie wjazdowej na teren Zespołu Zamkowo-Parkowego w Baranowie Sandomierski, tam też dostępne są przewodniki. Czas przejścia to około 1 godzina. Jak szukać skarbu? Podczas wędrówki trzeba rozglądać się uważnie i czytać wskazówki zawarte w queście, by móc odnaleźć litery potrzebne do ułożenia hasła. Na tych, którzy je odgadną w Hotelu Zamkowym czeka skarb.

– Quest to fantastyczna zabawa dla całej rodziny. Baranów Sandomierski można odkrywać zarówno w pojedynkę jak i z przyjaciółmi – mówi Arkadiusz Chwałek. – Szczególnie teraz, kiedy jest piękna pogoda, a przed nami majowy, długi weekend zapraszamy do odkrywania Baranowa Sandomierskiego – zachęca dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury.

Twórcy i pomysłodawcy questu pracują już nad nową koncepcją. Nowy quest będzie gotowy na Dni Baranowa Sandomierskiego. Jaka będzie jego trasa i gdzie zostaną ukryte znaki, które pomogą dotrzeć do skarbu? Odpowiedź w queście.

info: Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Baranowie Sandomierskim

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content