Piłkarska Majówka w Tarnobrzegu (fotoreportaż oraz video HD)

Wzorem dwóch poprzednich lat, po części oficjalnej związanej z obchodami uchwalenia Konstytucji 3-go Maja, w Tarnobrzegu odbyła się sportowa majówka. W tym roku związana była z piłką nożną.

Na stadionie miejskim odbył się m.in. finał rywalizacji piłkarskiej szkół podstawowych o Puchar Prezydenta Miasta. Trofeum zdobyli chłopcy reprezentujący tarnobrzeską szkołę podstawową nr 3.
Głównym wydarzeniem majówki, był mecz pomiędzy reprezentacją Tarnobrzega złożoną z piłkarzy grających w miejskich klubach a Pogonią Lwów, czterokrotnym Mistrzem Polski. Występujący obecnie w rozgrywkach ukraińskich zespół, powstał w 1904 roku, gdzie działał do 1939 r, ponownie reaktywowany został 10 października 2009 we Lwowie. Mimo, że od wielu lat nie uczestniczy w rozgrywkach polskiej ekstraklasy, klub zajmuje 29. miejsce w tabeli wszech czasów.
Po stojącym na dobrym poziomie widowisku, zwyciężyli piłkarze ze Lwowa 4:3 (1:1). Dodatkową atrakcją meczu, stanowiła konwencja strojów, w jakich występowali piłkarze oraz sędziowie, stylizowana na lata przedwojenne. Również piłka, którą rozpoczęto spotkania, nawiązywała swoim wyglądem i wykonaniem do tamtej epoki.

foto&video: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content