Tarnobrzeg: KIO odrzuciła protest PMKS. Przetarg jest ważny

Przetarg na świadczenie komunikacji miejskiej w Tarnobrzegu był przeprowadzony prawidłowo. Tak orzekła Krajowa Izba Odwoławcza, który w całości odrzuciła odwołanie Przedsiębiorstwa Miejskiej Komunikacji Samochodowej. W efekcie miasto podpisze umowę z nowym przewoźnikiem.

Przypomnijmy, że aktualna umowa realizowana przez tarnobrzeskie Przedsiębiorstwo Miejskiej Komunikacji Samochodowej (PMKS) wygasa 31 maja br. W przetargu na świadczenie usług przewozowych na kolejny rok wzięły udział dwie firmy: wspomniany PMKS i krakowski Polkar. Pierwsza zaproponowała cenę 6 zł za tzw. wozokilometr (w sumie 2,69 mln zł), druga 3,87 zł (w sumie 1,73 mln zł). Wedle komisji przetargowej, obie spółki spełniły warunki określone w specyfikacji przetargowej, dlatego o zwycięstwie zadecydowała cena.

Gdy jednak po ogłoszeniu zwycięzcy przetargu, PMKS zgłosił pewną wątpliwość (dotyczącą referencji konkurenta) magistrat unieważnił wybór najkorzystniejszej oferty. Po trwającym kilka dni dodatkowym zbadaniu i ocenie dwóch ofert na świadczenie komunikacji miejskiej, ponownie zwycięzcą przetargu zostało krakowskie Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe POLKAR. Przegrany, PMKS skorzystał z prawa do złożenia odwołania w Krajowej Izbie Odwoławczej.

Nowy przewoźnik zacznie świadczyć swoje usługi z dniem 1 czerwca. Ceny biletów się nie zmienią, ale od tego dnia będzie obowiązywać nowy wzór biletów a więc „stare” bilety nie będą ważne.

info: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x