Tarnobrzeg: Rozgrywki TALPS-a weszły w decydującą fazę (zdjęcia)

Przedostatnią kolejkę Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegrano w minioną niedzielę. Rywalizacja o najwyższe miejsca w lidze toczy się do dwóch zwycięstw.

W pierwszym meczu, którego stawką jest siódme miejsce, rywalizować miały drużyny PFK Organika i Straż Pożarna. Niestety do meczu nie przystąpił zespół Organiki, nie informując wcześniej organizatorów zawodów o planowanej absencji. – Nieodpowiedzialność młodych ludzi sprawiła, że szkoda było zawodników drużyny Straży , która bez względu na swoje obowiązki zawodowe i rodzinne stawiła się w całym składzie co świadczy o ich odpowiedzialności w każdej dziedzinie życia – komentują zajście organizatorzy. W spotkaniu został przyznany walkower dla Straży.

W meczu o piąte miejsce przy siatce spotkały się drużyny Visatu i Siarkopolan. Tak wyrównanego meczu pomiędzy obiema drużynami jeszcze chyba nie było a publiczność która oglądała zawody z pewnością musiała być zadowolona z widowiska, które stworzyli zawodnicy. Oprócz zaciętej walki i pięknej gry, w meczu nie zabrało utarczek słownych i spięć pomiędzy zawodnikami, w których momentami uczestniczył nawet sędzia. Ostatecznie mecz zakończył się wygraną Visatu 2:1, choć to Siarkopolanie prowadzili w rozstrzygającym secie 14:11. Lepszym opanowaniem nerwów wykazali się jednak zawodnicy z Visatu. Rewanż w przyszłą sobotę zapowiada się niezwykle emocjonująco, smutni po przegranej Siarkopolanie zapowiadają bowiem walkę do ostatniej piłki.

W meczu o 3 miejsce spotkały się drużyny Volley Team i W.G Morgan., które jak przystało na zespoły z czuba tabeli, zaprezentowały mecz walki i poświęcenia, mimo iż wśród zawodników Volley Team można było zobaczyć lekkie przygnębienie po przegranym meczu z Paragrafem o udział w ścisłym finale. Spotkanie zakończyło się wygraną Morgana 2:1. Aby myśleć o zajęciu 3 miejsca na koniec sezonu, zawodnicy Volley Team muszą się psychicznie przez ten tydzień odbudować. Może jakieś bieganie wokół Jeziora Tarnobrzeskiego?

W meczu o pierwsze miejsce pomiędzy zespołami Paw Bud a Paragrafem kibice kolejny raz tego dnia, doglądali zaciętą grę do ostatniej piłki. Zespół Paragrafu, który w tym sezonie osiągnął już swój wielki sukces awansując do finału pokazał, że nie jest spisany na stratę w walce z faworytem tylko umie przeciwstawić się rywalowi i walczyć o każdy punkt. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla lidera. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, szkoda tylko, że kibice drużyny Paw Budu nie umieją dorównać poziomowi swojej drużyny, ale to temat na inny materiał.

Kierownictwo i zarząd TALPS zaprasza wszystkich sympatyków piłki siatkowej aby wraz ze swoimi rodzinami przybyli na mecze finałowe w sobotę 18 maja od godz. 12. Oprócz wspaniałych meczów na wysokim amatorskim poziomie publiczność będzie mogła uczestniczyć w wielu atrakcjach zorganizowanych na tą okoliczność, przede wszystkim w konkursach z nagrodami przygotowanymi także dla dzieci.

tekst&foto: Piotr Chmiel

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content