Dziś „Jarmark Zawodów” w Tarnobrzegu

We wtorek 14 maja br. Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu zapraszają uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgminazjalnych oraz studentów do udziału w Jarmarku Zawodów. Impreza odbędzie się na placu przed budynkiem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnobrzegu przy ul. Wyszyńskiego 10, rozpoczęcie godz.10.

Jarmark Zawodów organizowany jest z myślą o młodzieży, która stoi przed wyborem drogi edukacyjno-zawodowej. – Wielu młodych ludzi wybiera szkołę kierując się sugestią rodziny i znajomych, albo też zwraca uwagę na opinię placówki w środowisku – te aspekty są jednak mniej znaczące. Najważniejszym punktem odniesienia w planowaniu przyszłości zawodowej powinny być własne predyspozycje i zainteresowania i to właśnie nimi należy kierować się wybierając kierunek kształcenia – mówi Tadeusz Gospodarczyk, wicedyrektor ds. rynku pracy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Podczas jarmarku organizatorzy będą zachęcać młodych ludzi do korzystania z bezpłatnych usług doradców zawodowych z Centrów Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. – Zależy nam aby osoby, które nie mają sprecyzowanych planów edukacyjnych miały tę świadomość, że mogą korzystać z usług instytucji do tego powołanych – podkreśla wicedyrektor.

Jarmark Zawodów ma przybliżyć młodym ludziom zasady funkcjonowania rynku pracy, szczególnie w ujęciu lokalnym.
– Rozwój regionów zależy w dużej mierze również od młodych ludzi, ich kreatywności i pomysłowości, dlatego organizując wydarzenie chcemy pokazać młodzieży, jakie firmy i instytucje funkcjonują na rynkach lokalnych i jak wygląda ich codzienna praca, ale także udowodnić, że w takich małych regionach można z powodzeniem np. prowadzić działalność gospodarczą – zaznacza Tadeusz Gospodarczyk.

Do udziału w wydarzeniu zostały zaproszone wszystkie szkoły ponadgimnazjalne z powiatu tarnobrzeskiego. Placówki będą promowały kierunki kształcenia, ale także niektóre z nich pokażą efekty projektu „Podkarpacie stawia na zawodowców” prowadzonego wspólnie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Rzeszowie.

W Jarmarku wezmą udział instytucje rynku pracy, a także firmy działające na terenie Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. Na przygotowanych stoiskach informacyjnych młodzi ludzie będą mieli okazję poznać zasady działalności poszczególnych firm i instytucji, a także zapoznać się z polityką kadrową i wymaganiami jakie stawiane są pracownikom. Specjalną atrakcją jarmarku będą pokazy fryzjerstwa, sztuki gotowania i podawania potraw, a także kowalstwa i rękodzieła artystycznego.

Imprezie towarzyszyć będzie również konferencja, która organizowana jest we współpracy z Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnobrzegu. Podczas konferencji o wyzwaniach współczesnego rynku pracy będą dyskutować przedstawiciele publicznych służb zatrudnienia, uczelni, placówek oświatowych oraz pracodawcy.

Podczas Jarmarku Zawodów zostanie również rozstrzygnięty konkurs „Na najlepszy biznesplan”. Dla zwycięzców organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody.

Jarmark Zawodów organizowany jest przez Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie, Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. prof. Stanisława Tarnowskiego w Tarnobrzegu we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego, Starostwem Powiatowym w Tarnobrzegu, Powiatowym Urzędem Pracy w Tarnobrzegu oraz Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu.

info: organizator

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
function funkcja_dodawania_javascript() { if (is_post ('99994')) { ?> wpDiscuz
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content