Finał TALPS-a bez niespodzianki, puchar wędruje do zespołu PAW-BUD (fotoreportaż oraz video HD)

Drużyna PAW-BUD obroniła tytuł mistrzowski w rozgrywkach Tarnobrzeskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W drugim meczu finałowym PAW – BUD pokonał PARAGRAF 2:0, zwyciężając w rywalizacji 2:0.

O trzecie miejsce rywalizowały drużyny Volley Team i W.G. Morgan. Przed sezonem drużyny te typowane były do walki z PAW-BUDEM o mistrzostwo ligi, lecz jak widać siatkówka jest sportem nieprzewidywalnym, i ich miejsce zajął PARAGRAF.  W pierwszym pojedynku po zaciętej walce wygrała drużyna MORGANA 2:1. Drugie spotkanie również zakończyło się zwycięstwem zespołu MORGANA, który tym razem nie oddał rywalowi seta, choć walki o punkty na parkiecie nie brakowało. Dodatkowym osłabieniem dla zespołu Volley była kontuzja jednego z zawodników, której doznał w trakcie spotkania.

Najwięcej emocji towarzyszyło spotkaniu o piąte miejsce pomiędzy zespołami Visatu i Siarkopolanami. Zespół Visatu przystępował do niedzielnego meczu w roli faworyta, wygrywając pierwsze starcie 2:1. Siarkopolanie nie złożyli jednak broni i po zaciętej walce wygrali drugi mecz 2:0. Przy stanie rywalizacji 1:1 o końcowym zwycięstwie zadecydował „złoty set”, wygrany przez Siarkopolan.

7 miejsce w lidze zajęła drużyna Straży Pożarnej , na 8 uplasował się GROM, na 9 PFK Organika na ostatnim 10 zaś PKS Wspólnota, która wycofała się z rozgrywek.

Niedzielnym finałom towarzyszyły występy tarnobrzeskich cheerleaderek, prowadzonych przez Bożenę Pandurę oraz konkursy dla publiczności. W zawodach celności zagrywki, bezsprzecznie wygrał prezes TSSPS Robert Chmiel, jednocześnie zawodnik Visatu. Po zakończeniu meczów, finaliści i sympatycy TALPS-a przenieśli się nad Jezioro Tarnobrzeskie, do ośrodka KAMA, gdzie odbyła się ceremonia wręczenia pucharów, dyplomów i nagród oraz wybrano „złotą szóstkę” tegorocznych rozgrywek. W tym prestiżowym gronie znaleźli się: Jakub Brzozowski  i Mateusz Bednarczyk– Paw Bud, Ziemowit Czech i Grzegorz Caka – Paragraf, Grzegorz Janeczek – Volley Team i Grzegorz Skoczek – Morgan.Gratulacje za grę i postępy czynione na parkiecie odebrał najmłodszy zawodnik ligi, uczeń I klasy Gimnazjum Piotr Siudak.

Organizatorzy dziękują sponsorom , którzy ufundowali nagrody konkursowe w dniu zakończenia ligi tj. firmia Neiko, Drukarnia Cyfrowaj Tarnobrzeg, Pares Motors Mechanika Pojazdowa Tarnobrzeg, Paw Bud Hurtownia Materiałów Budowlanych Sokolniki, Visat Systemy Telewizyjne Tarnobrzeg, Bar Mała Przystań Łoniów, a także za patronat medialny portalowi nadwisla24.pl.

Wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w sezonie 2013/2014. Informacje będą podawane na stronie siatka.tbg.net .pl.

tekst: Piotr Chmiel

foto&video: Agnieszka Nycz

foto: Piotr Morawski

foto: Piotr Chmiel

Subskrybuj
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
gosc
11 lat temu

jakim cudem GROM znajduje się na 8 miejscu mając 0 punktów, a PFK Organika mając 10 pkt na 9 ? nie wspominając, że wygrała ona z Gromem wszyskie 3 mecze. no ładnie 🙂

gość 2
11 lat temu

nie przystąpili do meczów finałowych to niech spadają nawet za wspólnotę. trzeba umieć przegrywać. początki są zawsze trudne.pewnie dyskwalifikacja.a grom od początku rozgrywek nie opuścił żadnego meczu i trzeba takie podejście doceniać.

gosc
11 lat temu

do pierwszego meczu nie przystąpili nie z braku chęci, lecz nagłych okoliczności, które sprawiły że tylko 4 zawodników mogło przyjść na mecz. natomiast drugi został odwołany przez organizatorów niezależnie od woli zawodników. w regulaminie talps jasno jest napisane, że dyskwalifikacja następuje w sytuacji opuszczenia dwóch meczy, nie jednego. i nie mów proszę, że trzeba umieć przegrywać, skoro to właśnie grom przegrał wszystkie spotkania, a i tak znajomości zrobiły swoje … 🙂

robert2211
11 lat temu

Finały składają się z dwóch meczów. Nie przychodzissz na 1 mecz to nie grasz w drugim. Takie ciężkie czasy.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content