Strażacy z gminy Baranów Sandomierski świętowali w Ślęzakach (fotoreportaż)

Obchody Dnia Strażaka na stałe wpisały się w kalendarz imprez w gminie Baranów Sandomierski. Tegorocznym gospodarzem strażackiego święta była Ochotnicza Straż Pożarna w Ślęzakach.

Główne uroczystości rozpoczęła Msza święta w intencji strażaków oraz ich rodzin pod przewodnictwem ks. proboszcza Michała Dzióby w kościele parafialnym p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Homilię wygłosił ks. Tomasz Gawlak który, podziękował wszystkim strażakom za zaangażowanie i ofiarność w niesieniu pomocy ludziom, zwracając szczególną uwagę na to, że w działalności ratowniczej najważniejsi są ludzie. Na zakończenie mszy udzielił wszystkim obecnym
Bożego błogosławieństwa.
Następnie odbył się uroczysty przemarsz kolumny składającej się z pocztów sztandarowych jednostek OSP z terenu
Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, zaproszonych gości,strażaków, ochotników oraz mieszkańców na plac przed remizą gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Podczas zbiórki zasłużonym członkom oraz osobom wspierającym działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, wręczono Medale za Zasługi dla Pożarnictwa, odznaki Strażak Wzorowy i Za Wysługę Lat w OSP.
Licznie zgromadzeni goście w tym samorządowcy, przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej oraz władz lokalnych złożyli wszystkim druhom i druhnom życzenia i podziękowali za całoroczny trud, odwagę i ofiarność w niesieniu pomocy potrzebującym, że pomimo stale wzrastającego zakresu zadań i obowiązków są w stałej gotowości do bezinteresownego niesienia pomocy bliźnim w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.
Tegoroczne obchody święta strażaków zakończył koncert Młodzieżowej Orkiestry Dętej i występ Mażoretek „Diament” z Chmielowa.

Tekst & foto Katarzyna Młyniec

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content