Tenisistki KTS w finale mistrzostw Polski. Zamek – Polmlek 3:0

Drugi mecz półfinału drużynowych mistrzostw Polski przebiegał już pod wyraźne dyktando tarnobrzeżanek. Kilka dni wcześniej zawodniczki Polmleku Zamer Lidzbark Warmiński poległy po heroicznej walce, ale z Tarnobrzega wracają bez wygranego seta.

Najważniejszy punkt zdobyła Li Qian w meczu otwarciu z Chen Man Jing. Młoda defensorka odebrała dobrą lekcję od starszej koleżanki i tylko w drugim miała szansę na wygranie odsłony. Prowadziła 6:3, ale Li Qian zaczęła rozgrywać akcje bardzo rozsądnie i powoli odrabiała straty. Qian zdobyła osiem punktów z rzędu i w zasadzie rozstrzygnęła losy spotkania.

Chwilę później Rita Piesocka dużo łatwiej niż w pierwszej rundzie poradziła sobie z Moniką Pietkiewicz i podobnie jak Li Qian największe problemy miała w drugiej odsłonie, ale także zakończone po myśli zawodniczki gospodarzy.
W trzeciej partii ręka nie zadrżała także Kindze Stefańskiej, która w tym pojedynku miała po swojej stronie szczęście i skrzętnie to wykorzystała.

– Zrobiliśmy to, czego od nas oczekiwano, jesteśmy w finale. teraz już myślami jesteśmy przy pojedynkach z Nadarzynem, które odbędą się we wtorek i piątek – mówi trener Zbigniew Nęcek.

Finałowa rywalizacja toczyć się będzie do dwóch zwycięstw, pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w najbliższy wtorek w Nadarzynie, drugie zaś w piątek 31 maja w Tarnobrzegu. W rundzie zasadniczej tenisistki z Tarnobrzega dwukrotnie pokonały zespół z Nadarzyna, w Tarnobrzegu 3:2 oraz w Nadarzynie 3:0.

KTS ZAMEK Tarnobrzeg – POLMLEK ZAMER Lidzbark Warmiński 3:0

Li Qian – Chen Man Jing 3:0 (9, 6, 6),
Rita Piesocka – Monika Pietkiewicz 3:0 (6, 10, 5),
Kinga Stefańska – Maja Krzewicka 3:0 (5, 8, 6).

źródło: KTS Zamek Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x