Reprezentacja Powiatu Tarnobrzeskiego wystartowała w Pucharze Polski Nordic Walking w Kolbuszowej

W sobotę reprezentacja Powiatu Tarnobrzeskiego, w której skład wchodzili zawodnicy UKS Siedleszczany i reprezentanci Uniwersytetu III wieku z Nowej Dęby wystartowała w Pucharze Polski Nordic Walking w Kolbuszowej. Wśród zawodników znalazł się lokalny miłośnik i propagator nordic walking, starosta Krzysztofa Pitry, który wziął udział w biegu vipów.

Zawody odbyły się na trzech dystansach: 5 km, 10 km i 20 km. Mimo padającego deszczu, do grupy 400 zawodniczek i zawodników, którzy zgłosili się do udziału w zawodach, dołączyło jeszcze 51 osób. Uczestnicy (275 mężczyzn, 176 kobiet) zostali podzieleni na 44 kategorie (płeć/wiek). Wszyscy reprezentanci powiatu tarnobrzeskiego znaleźli się w pierwszych dziesiątkach w swoich kategoriach wiekowych, zaś pan Andrzej Wąsowicz z Nowej Dęby zajął najwyższe miejsce wśród naszych reprezentantów – trzecie, w kategorii wiekowej do 70 lat.

Jak informuje NW24 starosta Pitra, być może w przyszłym roku w gminie Baranów Sandomierski rozegrane zostaną Mistrzostwa Podkarpacia w nordic walking.

 

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x