W nowodębskim szpitalu otwarto rozbudowany oddział psychiatryczny

O dodatkowe 18 łóżek powiększył się oddział psychiatryczny szpitala powiatowego w Nowej Dębie. Rozbudowa oddziału kosztowała 600 tys. zł, w tym 75% kwoty uzyskano od Starostwa Powiatowego.

Po rozbudowie oddział obecnie posiada 73 łóżka. W nowej części budynku zlokalizowane są sale łóżkowe dla pacjentów, separatka, łazienki. Poza tym dla personelu powstał węzeł sanitarny, punkt pielęgniarski, pokój socjalny, gabinet zabiegowy oraz szatnia (męska i damska). Nowa część oddziału zajmuje 373,38 m kw.

Rocznie Oddział Psychiatryczny Szpitala Powiatowego w Nowej Dębie hospitalizuje ponad 1000 pacjentów powyżej 18 roku życia z wszelkimi zaburzeniami psychicznymi. Oddział posiada akredytację dla prowadzenia podyplomowych staży specjalizacyjnych. Posiada także dostęp do wysokospecjalistycznych metod diagnostycznych jak badanie neuroobrazowe CT, badanie elektrofizjologiczne EEG. W oddziale pracuje zespół terapeutyczny w skład, którego wchodzą lekarze, psycholodzy, terapeuci zajęciowi, pielęgniarki, opiekunowie, pracownik socjalny.

W trakcie uroczystego otwarcia, dyrektor szpitala Bogdan Tomczyk zwracając się do przybyłych gości mówił: „Nowodębski Szpital służy naszej lokalnej społeczności już 60 lat. Pragnę wyrazić olbrzymią satysfakcję z tego, że w roku Jubileuszu zrealizowaliśmy ważną z punktu widzenia strategii rozwoju Szpitala inwestycję. Pomysł rozbudowy Oddziału narodził się jakiś czas temu. Ale nie byłby możliwy do realizacji bez pomocy zarówno Starosty i Wicestarosty Tarnobrzeskiego, członków zarządu i radnych Powiatu Tarnobrzeskiego jak i członków Rady Społecznej działającej przy Szpitalu.”

Podczas uroczystości otwarcia można było obejrzeć prace wykonane przez pacjentów Oddziału Psychiatrycznego w ramach terapii zajęciowej, wystawę z prowadzonych prac remontowych, a także skosztować potraw przygotowanych przez kuchnię szpitalną.

foto&źródło: Szpital Powiatowy w Nowej Dębie

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x