Świetny występ tenisistów stołowych IKS Jezioro Tarnobrzeg podczas III Turnieju Słowian (fotoreportaż oraz video HD))

III edycja międzynarodowego turnieju Słowian na wózkach odbyła się w Tarnobrzegu w miniony weekend. W turnieju nie zawiedli Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka – reprezentanci tarnobrzeskiego klubu IKS Jezioro, którzy uplasowali się na czołowych lokatach.

W zawodach udział wzięło 20 tenisistów, wśród których obok czołowych zawodników z Polski, przy stołach rywalizowali również reprezentanci Ukrainy, Litwy i Białorusi. W turnieju drużynowym Krzysztof Żyłka i Maciej Nalepka wywalczyli drugie miejsce, ustępując jedynie obrońcom tytułu, ukraińskiej parze Vitaliy Popok i Vasyly Petruniv.

W turnieju indywidualnym zawodnicy IKS-u nie mieli już sobie równych i spotkali się przy stole w meczu finałowym. Dwa pierwsze sety padły łupem świetnie dysponowanego Krzysztofa Żyłki, kolejny zaś padł łupem Macieja Nalepki. Czwarty set po zaciętej walce wygrał Żyłka, triumfując tym samym w rywalizacji open.

Najlepszym zawodnikiem turnieju został Krzysztof Żyłka, zdobywca złotego i srebrnego pucharu, drugie miejsce zajął Maciej Nalepka (dwa srebrne puchary), trzecie zaś Rafał Lis (dwa brązowe puchary).

Dla Krzysztofa Żyłki i Macieja Nalepki Turniej Słowian był jednym z etapów przygotowań do startu w jesiennych mistrzostwach Europy. Podczas włoskiego turnieju razem z Karoliną Pęk walczyć będą o kolejne medale dla Polski.

Klub IKS Jezioro Tarnobrzeg zrzeszający niepełnosprawnych tenisistów stołowych jest jedyną tego typu organizacją na Podkarpaciu i jednocześnie jednym z najlepszych klubów w Polsce. Tylko w tym roku czołowa trójka IKS, Karolina Pęk, Krzysztof Żyłka i Maciek Nalepka zdobyli 13 medali w turniejach międzynarodowych i ponad 140 od 2006 roku.

Wyniki

Turniej Drużynowy klasa 1-5

1. Team UKR – Vitaliy Popok/Vasyly Petruniv
2. Team POL 1 – Maciej Nalepka/Krzysztof Żyłka
3. Team POL 2 – Rafał Lis/Mariusz Czerwiński
4. Team LTU – Aleksandr Olechnowicz/Igor Lawrentjew
5. Team POL 3 – Sławomir Przybysz/Mariusz Siewierski
6. Team POL 4 – Rafał Czuper/Tomasz Jakimczuk
7. Team POL 5 – Daniel Staszak/Marek Szafraniec
8. Team UKR/ BLR – Vitaliy Vynogradov/Andrei Mantula
9. Team POL 6 – Janusz Chamot/ Rajmund Zięba
10. Team POL 7 – Michał Zienkiewicz/Piotr Sokalski

Turniej Open

1. POL Krzysztof Żyłka
2. POL Maciej Nalepka
3. POL Rafał Lis
3. UKR Vasyly Petruniv

źródło: własne, IKS Jezioro Tarnobrzeg

video: Agnieszka Nycz
muzyka: Łukasz „Mały” Małecki

foto: Piotr Morawski

foto: Agnieszka Nycz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0
Would love your thoughts, please comment.x
Skip to content