Tarnobrzeg: Koniec największej inwestycji drogowej

Dziś oficjalnie i uroczyście zakończyła się największa inwestycja drogowa w Tarnobrzegu, która rozpoczęła się jeszcze w grudniu 2010 roku. Jej wartość to blisko 60 mln zł, z czego ponad 46 mln zł, to dofinansowanie z Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Inwestycję rozpoczął poprzedni prezydent Tarnobrzega Jan Dziubiński, zakończył zaś obecny – Norbert Mastalerz.

Od dziś kierowcy mogą korzystać już z całej zmodernizowanej drogi wojewódzkiej nr 871. Od dziś przejezdne jest też nowe skrzyżowanie ulic Sikorskiego i Szpitalna.

W ramach inwestycji zmodernizowano odcinek drogi wojewódzkiej nr 871 o długości ponad 5,7 km (łączna długość wyremontowanego odcinka wraz z dojazdami do parkingów i drogami bocznymi wyniosła 7,5 km). Wybudowano również nowy wiadukt nad liną PKP relacji Łódź Kaliska – Dębica, którego całkowita długość wynosi 232 m, a szerokość pomostu ponad 14 m. W ramach inwestycji został również wykonany most nad rzeką Mokrzyszówką.

Ponadto podczas realizacji inwestycji wykonano między innymi: trzy warstwy nawierzchni bitumicznych o powierzchni ponad 72 000 m2 każda. Nawierzchnie chodników, ścieżek rowerowych, parkingów i zjazdów z betonowej kostki brukowej o łącznej powierzchni ponad 40 000 m2. Przebudowano również ponad 7 300 mb sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i gazowej, ustawiono 300 nowych słupów oświetlenia ulicznego wraz z oprawami i wysięgnikami. Wykonano także przebudowę pięciu głównych skrzyżowań w mieście.

Modernizacja drogi wojewódzkiej nr 871, to największa inwestycja drogowa w Tarnobrzegu. Jej koszt, to blisko 60 mln zł, co jest ogromnym wydatkiem w porównaniu do budżetu, jakim dysponuje miasto. Początkowo dofinansowanie wynosiło 35 mln zł. Kilkanaście tygodni temu, dzięki staraniom Prezydenta Norberta Mastalerza, udało się zwiększyć poziom dofinansowania do aż 85%, czyli ponad 46 mln zł.

– Chciałbym podziękować władzom Województwa za współpracę. Zwłaszcza dwóm podkarpackim parlamentarzystom – Zbigniewowi Rynasiewiczowi oraz  Mirosławowi Plucie, którzy pomogli nam nawiązać, jak się okazało bardzo owocną współpracę i kontakt z panią minister Bieńkowską i panią Wendel, które zainteresowały się naszym projektem i  zdecydowały się dofinansować to zadanie inwestycyjne kwotą 11 milionów złotych – mówił Prezydent Mastalerz.

Całkowita wartość projektu: 59 159 176,90 zł.
Wartość wydatków kwalifikowanych: 54 067 874,60 zł.
Całkowita wysokość dofinansowania: 46 334 395,81 zł
Wkład gminy Tarnobrzeg: 12 824 781,09 zł
Czas realizacji inwestycji:
– grudzień 2010r. rozpoczęcie robót budowlanych
– maj 2013r. zakończenie prac budowlanych

Inżynierem Kontraktu była Krośnieńska Dyrekcja Inwestycji Sp. z o.o., a wykonawcą: Konsorcjum SKANSKA S.A. (Lider) i EXBUD SKANSKA S.A. (Partner). Projekt realizowany w ramach Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej Oś Priorytetowa IV. Infrastruktura transportowa Działanie IV.1 Infrastruktura drogowa.

foto: Agata Rybka/UM Tarnobrzeg

źródło: UM Tarnobrzeg

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
7 lat temu

Panie Prezydencie kochany a gdzie nasze Tesco 🙁 ???????

loczek
7 lat temu

wreszcie nie trzeba bedzie czekac zeby przejc na druga strone w godzinach popoludniowych 14, 15 , 16

to ja
7 lat temu

wczoraj przejechanie 1 km przez 4 skrzyzowania od sikorskiego do pks zajeło mi prawie 20 z czego 15 stałem na czerwonym świetle no zajebiste inwestycje ….brak słów zreszta widac jakie światełko się pali na zdjęciu

Fix
7 lat temu
Reply to  to ja

Dobrze, że już pali sie to światło(Sikorskiego-Szpitalna) i skrzyżowanie jest przejezdne, to rozłozy nieco ruch w Tbg. Brakuje w mieście jeszcze kilku przebić i w miarę prostych rozwiązań związanych z miejscami do parkowania, szczególnie na osiedlach. Jeżeli Mastalerz załatwił dodatkowe 11 mln zł to chwała mu za to. Jakby nie patrzeć to kupa kasy.

spoko
7 lat temu
Reply to  Fix

Dekutowskiego i Kochanowskiego przebić, to wiele by ułatwiło, inne drogi by nie były tak obciążone ruchem

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content