Karolina Kołeczek, młoda biegaczka z Sandomierza wystąpi w Drużynowych Mistrzostwach Europy w lekkoatletyce!

Sandomierzanka Karolina Kołeczek z Uczniowskiego Klubu Sportowego ,,Trójka” uzyskała powołanie do Reprezentacji Polski na Drużynowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które rozegrane zostaną w dniach 22-23 czerwca w Gateshead w Wielkiej Brytanii.

Występ Karoliny Kołeczek w Drużynowych Mistrzostwach Europy będzie jej debiutem w międzynarodowych zawodach mistrzowskich w kategorii seniorów. Powołanie do Reprezentacji Polski, podopieczna trenera Andrzeja Mirka, zawdzięcza znakomitej formie jaką prezentuje w obecnym sezonie. Dwukrotnie poprawiała rekord życiowy w biegu na dystansie 100 m pł doprowadzając go do wyniku 13,28. Jest to najlepszy wynik w Polsce, 24 wynik w Europie w kategorii seniorek oraz drugi wynik w Europie w kategorii młodzieżowej (do lat 23). Karolinie nie będzie łatwo rywalizować ze starszymi od siebie najlepszymi płotkarkami Europy ale będzie to dla niej doskonały sprawdzian formy przed jej imprezą docelową w obecnym sezonie – jaką będą Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Lekkoatletyce, które zostaną rozegrane w Tampere (Finlandia) w połowie lipca.

Transmisje telewizyjne z Drużynowych Mistrzostw Europy w Lekkoatletyce zostaną przeprowadzone już w najbliższy weekend na kanale TVP Sport. Start Karoliny planowany jest w niedzielę o godz. 14 40.

foto&info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x