Iskra Sobów przegrywa w ostatnim meczu sezonu (fotoreportaż oraz video HD)

Bez niespodzianki zakończyło się spotkanie Iskry Sobów z liderem „A” klasowych rozgrywek Unią Skowierzyn. Piłkarze z Sobowa przegrali 0:2 (0:0) i kończą sezon na dziesiątym miejscu.

Piłkarze Unii przyjechali do Tarnobrzega w jednym celu, po trzy punkty gwarantujące awans do klasy okręgowej. Jednak zespół z Sobowa przez pierwsze 45 minut dzielnie stawiał opór wyżej notowanemu rywalowi, co zdeprymowało zawodników Unii, którzy nie potrafili skończyć wypracowanych akcji ofensywnych. Sytuacja uległa diametralnej zmianie tuż po przerwie, w 50 minucie dokładne dośrodkowanie w pole karne wykorzystał Konrad Wrzosek, strzelając upragnioną bramkę dla Unii. Pięć minut później było już po meczu,  Dariusz Wroński wykorzystał błąd obrońcy Iskry i spokojnym strzałem skierował piłkę do bramki, pieczętując awans swojej drużyny do rozgrywek klasy okręgowej.

Mimo kłopotów finansowych i kadrowych piłkarzom Iskry udało się uniknąć baraży o utrzymanie. W ligowych zmaganiach z pewnością nie pomagał im brak własnego boiska, które od powodzi z 2010 r, do tej pory nie zostało oddane do użytku.

WYNIKI SPOTKAŃ POZOSTAŁYCH LOKALNYCH DRUŻYN

IV LIGA PODKARPACKA

W przedostatnim meczu ligowym piłkarze Stali Nowa Dęba przegrali przed własną publicznością z Sokołem Sieniawa 0:3. Dzięki wygranej w Nowej Dębie Sokół zapewnił sobie awans do trzeciej ligi. W ostatnim meczu ligowym zajmująca ósmą lokatę Stal zmierzy się z dziewiątymi w tabeli rezerwami Resovii. Mecz rozegrany zostanie w niedzielę 30 czerwca. Niedzielnym meczem ze świeżo upieczonym trzecioligowcem z Jarosławia piłkarze OKS Mokrzyszów pożegnają się z IV ligą. W obliczu spadku z III ligi Czarnych Jasło, drużyna z Mokrzyszowa najprawdopodobniej powróci po jednym sezonie do okręgówki.

KLASA OKRĘGOWA

Porażką 3:4 ze Słowianinem Grębów piłkarze OKS Wielowieś zakończyli sezon 2012/13. Z bilansem 15 zwycięstw, pięciu remisów i dziesięciu porażek podopieczni trenera Artura Szkutnika kończą rozgrywki na piątym miejscu.

KLASA „B” grupa Stalowa Wola I

W miniony weekend sezon zakończyły również zespoły Juniora Zakrzów i Wspólnoty Serbinów. Juniorzy nie rozegrali meczu z wycofaną z rozgrywek Koroną Bojanów, plasując się ostatecznie na piątym miejscu. Dwie lokaty wyżej zakończyli sezon piłkarze Wspólnoty Serbinów, którzy w ostatnim meczu ulegli w Ocicach Koniczynce 1:3. Wicelidera rozgrywek z Ocic czekają teraz mecze barażowe o powrót do wyższej klasy rozgrywkowej. Rywalem Koniczynki będzie zespół z „A” klasy – Sparta II Groble. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie w niedzielę 30 czerwca w Ocicach, początek godz. 16.