Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN: Siarka zostaje w II lidze

Komisja ds. Licencji Klubowych Polskiego Związku Piłki Nożnej podjęła kolejne decyzje w sprawie licencji klubowych na sezon 2013/2014. Polonia Warszawa nie złożyła odwołania od decyzji o nieprzyznaniu licencji na grę w I lidze i zrezygnowała z ubiegania się o licencję na grę w II lidze, co oznacza, że w I lidze utrzymuje się Okocimski KS Brzesko, a w II lidze Siarka Tarnobrzeg. Co ciekawe Stal Mielec dostała licencję na grę w II lidze z nadzorem infrastrukturalnym na grę na stadionie w Tarnobrzegu.

Komisja podtrzymała również decyzje o nieprzyznaniu licencji na II ligę dla Resovii i Unii Tarnów, co oznacza, że tylko te dwa zespoły opuszczą drugoligową grupę wschodnią.

Decyzje Komisji ds. Licencji Klubowych PZPN:

1. Olimpia Zambrów

przyznano licencję na grę w II lidze na stadionie w Łomży z nadzorem infrastrukturalnym. Klub otrzymał także karę 500 złotych za niezłożenie dokumentów licencyjnych w terminie.

2. Stal Mielec

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym na grę na stadionie w Tarnobrzegu

3. Odra Opole

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym

4. Legionovia Legionowo

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym

5. Limanovia Limanowa

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym na grę na stadionie Sandecji Nowy Sącz

6. Błękitni Stargard Szczeciński

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym

7. UKP Zielona Góra

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym oraz ukarano karą 2000 złotych za niespełnienie wymogów infrastrukturalnych

8. Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski

przyznano licencję z nadzorem infrastrukturalnym

Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN na czwartkowym posiedzeniu przyznała również Warcie Poznań licencję z nadzorem finansowym i infrastrukturalnym na grę w II lidze. Klub ukarano także karą 2000 złotych za naruszenie kryteriów finansowych.

Komisja ds. Licencji Klubowych informuje także, że nakreśliła termin złożenia licencji na grę w II lidze Polonii Warszawa, który upłynął w dniu dzisiejszym. Oznacza to, że Polonia straciła prawo ubiegania się o licencję na grę w II lidze.

I liga

Energetyk ROW Rybnik otrzymał zaś licencję na grę w I lidze z nadzorem infrastrukturalnym. Do momentu remontu płyty boiska, będzie grał w Wodzisławiu Śląskim.

źródło: 90minut.pl

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Art
7 lat temu

Kupiec mógłby powiedzieć: „zadanie wykonane” 😀 Już się kibice piłki n. nie będą śmiać z Jeziora w TBL 😀 Tu też zajmując ostatnie miejsce w lidze się nie spada…

kibic kosza
7 lat temu
Reply to  Art

Jezioro miało 4 miejsce od końca w ekstraklasie a piłkarzyki ostatnie w II lidze będącej w rzeczywistości trzecią 🙁 więc bez takich porównań

sdfsd
7 lat temu

Głąbie a rozumiesz różnice pomiędzy ‚kupi’ć a ‚zająć miejsce bankruta’?

Art
7 lat temu

W piłce nożnej od dawna można kupić licencję do gry, wystarczy mieć kasę… Po mieście słuchy chodzą, że nawet siatkarki(spadkowicze) rozważają kupno licencji na ponowna grę w II lidze ach ten sport i boiskowa rywalizacja… 😀

Waldos
7 lat temu

No comments na to co sie dzieje siarka niezasluzyla na grevw 2 lidze ani sportowo ani kibicowsko !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x