Sandomierz zwycięzcą XIX Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013 Województwa Świętokrzyskiego

Miasto Sandomierz zdobyło I miejsce w XIX Edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin 2013 Województwa Świętokrzyskiego. Sandomierski gród został wyróżniony za perfekcyjne przygotowanie cyklu imprez pn. V Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, który odbywał się w Sandomierzu od 26 maja do 1 czerwca 2013 roku. Uroczyste podsumowanie Turnieju oraz wręczenie pucharów i wyróżnień odbyło się 27 czerwca w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W województwie świętokrzyskim do Sportowego Turnieju Miast i Gmin zgłosiły się 43 miasta i gminy, a uczestniczyło ogółem 160 tys. osób. W zawodach organizowanych w Sandomierzu uczestniczyło 8.798 osób.

W ramach sandomierskiej edycji V Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich zorganizowano wiele imprez sportowych, w tym m.in. turnieje: tenisa ziemnego, tenisa stołowego, piłki siatkowej, piłki nożnej, koszykówki, jak również trójbój lekkoatletyczny, zawody pływackie, zawody wędkarskie, wycieczki turystyczno-krajoznawcze, zajęcia rekreacyjne oraz gry i zabawy plenerowe.

Głównym celem imprezy było promowanie aktywności ruchowej oraz zdrowego stylu życia wśród mieszkańców miasta.

info: UM Sandomierz

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
Skip to content